Ekonomide Yaşanan Dalgalar Sektörü Etkiliyor

Yozgat ekonomisinde yaşanan dalgalanmalardan en fazla etkilenen sektörlerin başında gelen mobilya sektöründe, yeni açılım ve müşteri memnuniyeti üzerinde çalışmalar yapılacak.
Yayınlanma tarihi: 26 Ocak 2016, Salı günü, saat: 09:33

Yozgat'ta mobilya sektörünün temsilcileri bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar. Sorunların konuşulduğu buluşmada ortak hareket etme kararı çıktı.

Yozgat'ta mobilya sektörünün öncüsü konumundaki firma ve marka temsilcileri bir araya geldi. Yozgat'ın yöresel yemeklerinden olan Arabaşılı toplantıda, önemli kararlar alındı. Mobilyacılar toplantısına, Bakgörler Kilim Mobilya Sahibi Sinan Çelik, Bakgör Merinos Sahibi Eren Karataş, Bellona Bakırcıoğlu Mobilya Sahibi Şükrü Kolatar, İstikbal Mobilya Sahibi Ali Kolatar, Aldora Mobilya Sahibi Ramazan Arslan, Köksallar Mobilya Sahipleri Şerafettin ve Gökhan Köksal ile Adıgüzel Mobilya Sahibi Nuri Adıgüzel katıldı. Toplantı da mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında işbirliği ve dayanışmanın artırılmasını sağlamak ve sektörün geleceği hakkında yol haritası belirlemek amaçlandı.

Sektör temsilcileri, ekonomik olarak kritik bir dönemden geçen Yozgat'ta mobilyacılar olarak ortak hareket etme konusunda fikir birliğine vardılar. Mobilya sektöründe İnegöl ve Kayseri ile yarışır durumda bulunan Yozgat'ın arzu edilen konumda olmaması da mobilyacıların gündeminde yer aldı. Sektör sorunlarının uzun uzadıya konuşulduğu toplantıda, dışarıya giden müşteri potansiyeli tartışıldı. Sektörün gelişmesine rağmen, dışarıdan mobilya getirilmesi masaya yatırıldı.

Etiketler: mobilya   ekonomi   sektör   kriz  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki