Eğitimde Drama Yaklaşımları Projesi Kabul Edildi

Nene Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Koordinatörlüğünde Hazırlanan “Eğitimde Drama Yaklaşımlarının 0-6 Yaş Çocuk Eğitimlerinde Uygulanması” Adlı Avrupa Birliği Projesi Kabul Edildi.
Yayınlanma tarihi: 05 Nisan 2015, Pazar günü, saat: 08:15

Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde ve Erzurum-Tortum Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ankara-Çubuk Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Aksaray- Necmiye Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığında hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan “Eğitimde Drama Yaklaşımlarının 0-6 Yaş Çocuk Eğitimlerinde Uygulanması” adlı ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. 

Bu kapsamda ortaklıkta yer alan okullarda eğitim görmekte olan 32 öğrenci ve bu öğrencilere refakat edecek 4 öğretmen Almanya’nın Augsburg şehrinde eğitim ve staj faaliyetlerine katılacaklar. Proje katılımcıları eğitim ve staj faaliyetinin dışında, okul öncesi alanında eğitim verilmekte olan kurumlara düzenlenecek teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme imkanını elde edecekler. Yurtdışı hareketlilik faaliyeti 05-25 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 21 gün sürecek.
  
Proje faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan okul müdürü Abdullah Abaylı, "Okul öncesi eğitimde çok önemli bir yeri bulunan drama alanında katılımcılarımız proje kapsamında Almanya’nın Augsburg şehrinde okul öncesi eğitim kurumlarında drama uygulamalarını bizzat yerinde inceleyip staj yapma fırsatı bulacaklardır. Bu proje sonucunda; öğrencilerimiz drama teknikleri konusunda kendilerini geliştirmiş olacaktır. Proje kapsamında yapacakları tüm faaliyetler katılımcılarımızın mesleki, kültürel ve dilsel gelişimlerine çok büyük katkılar sağlayacaktır.” dedi. 

 

Etiketler: akdağmadeni   erasmus   proje   eğitim   drama   abdullah abaylı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki