Eğitimcilere formasyon kursu

Okulların tatile girmesiyle birlikte eğitimcilere yönelik düzenlenen ’Yöneticilik Formasyonu Kazandırma’ kursları devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:07

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul idarecilerinin başarılarını artırmalarına yönelik yarıyıl tatilinden de yararlanarak düzenlediği ’Yöneticilik Formasyonu Kazandırma’ kursları devam ediyor.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, yeni görevlendirilen, halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri amacıyla düzenlenen eğitim çalışmalarının önemli olduğunu söyledi. Kuş, personelin hizmetiçi eğitim ihtiyacını karşılayacak programlarla ilgili çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü hatırlatarak, ’’Yapılan çalışmaların bir parçası olarak kurumumuz eğitim kurumları müdürlerine yönelik ’Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları’ hayata geçirilmiştir’’ dedi.

Açılan kursun hafta sonunda tamamlanacağını bildiren Kuş, eğitim programına 360 eğitim kurumu müdürünün devam ettiğini, katılımcılara, ’’Vizyon ve Strateji geliştirme, Öğretim Liderliği, Okul yöneticiliği, Proje Yönetimi, Fiziki ve Finansal Kaynakların Yönetimi, Yönetsel ve Mesleki Etik, Okul Kültürü ve Örgütsel Davranış, Eğitimde Kalite Yönetimi, Toplantı ve Zaman Yönetimi, Protokol Kuralları, Çatışma ve Stres Yönetimi, Eğitimde Performans Yönetimi, İletişim ve Okul Çevre İlişkileri, Takım Çalışması ve Problem Çözme Teknikleri, Eğitim Kurumunun İşleyişi’’ konularında eğitimlerin verildiğini sözlerine ekledi. 

Seyfi Çelikkaya

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki