Eğitim Hemşireleri Toplandı

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Eğitim Birimi tarafından, hastanelerde verilen hasta ve personel eğitim değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 28 Aralık 2015, Pazartesi günü, saat: 11:17

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Eğitim Birimi tarafından hastanelerde verilen hasta ve personel eğitim değerlendirme toplantısı düzenlendi.

İdari Hizmetler Başkanı Ahmet Uslu’nun başkanlık yaptığı toplantıya Yozgat, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çayıralan, Çekerek, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli ve Yerköy Devlet Hastanelerinin eğitim hemşireleri katıldı. 2015 yılında; hasta ve sağlık personeline verilen eğitimler değerlendirilirken, 2016 yılı eğitim planı yapılarak, eğitim hedefleri belirlendi. 

Hastanelerde; yatan hastalara; yattıkları servisin kuralları, ziyaret saatleri, yemek saatlerinin yanı sıra sigaranın zararları, hasta hakları, beslenme, varsa uygulanacak olan diyet programları, diyabet eğitimi, egzersizler, el hijyeni gibi eğitimler verilen, ameliyat olacak hastalara, yapılacak olan işlemler, ameliyat sonrası taburculuk gibi eğitimler de veriliyor. 

Sağlık Çalışanlarına da Eğitimler Veriliyor
Sağlık çalışanlarına bir yıl boyunca, düzenli periyotlar şeklinde hasta-çalışan hakları, iş sağlığı güvenliği, temizlik, hasta güvenliği, kişiler arası iletişim, acil durum planı, enfeksiyonlardan korunma-önleme, anne sütünün önemi ve organ bağış eğitimleri veriliyor. 

Sağlık, Dinamik Bir Yapı 
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca; "Yozgat’ta sağlık hizmetlerinde kalite, hasta ve çalışan güvenliği çalışmalarımız devam ediyor. Hastanelerimizin her birimde eğitim verilmesi, bilinç oluşturmak kalitenin ilk ve vazgeçilmez bir adımıdır. Eğitimde süreklilik esastır. Bir çiviyi duvara çakmak için defalarca vurmak gerekir. Gelişen teknoloji, hasta ve çalışan beklentilerinin yükselmesi, ihtiyaçların hızlı giderilmesi gibi sağlıkta dinamik bir yapı var ve bu dinamiği yakalamak zorundayız." dedi.

Etiketler: ismail kurca   sağlık   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki