Eğitim camiasından kan bağışı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay Yozgat Şubesi tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına destek verdi.
Yayınlanma tarihi: 31 Temmuz 2015, Cuma günü, saat: 22:04

Kızılay Yozgat Şubesi kan ihtiyacının karşılanması amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştilen kan bağışı kampanyasına eğitim çalışanları yoğun ilgi gösterdi.

Yozgat’ta gönüllü, karşılıksız ve düzenli kan bağışı ile ilgili duyarlılığı artırmak için Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’un öncülüğünde kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Kızılay Yozgat Şubesi ile birlikte yürütülen kampanya çerçevesinde Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve personeli kan bağışında bulunarak, toplumda eğitimciler olarak bir farkındalık oluşturmanın önemini vurguladılar. Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, “Kan bağışı konusunda toplumun bilinçlenmesi çok önemlidir. Bizler de eğitim camiası olarak toplumumuza örnek olmalıyız. Farkındalığı oluşturmak için bu kampanyayı başlattık” dedi.

Kızılay Yozgat Şubesi Başkanı Ömer Faruk Dumlupınar ise 147 yıldır dil din ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlığa hizmet eden Türk Kızılayı’nın faaliyetlerinden biri de gönüllü kan bağışçılarından kan alımı yaparak, ülke genelindeki hastanelerimizin kan ihtiyacını karşıladığını vurguladı. Dumlupınar, “ Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Gelişen teknolojiye rağmen kanın laboratuar ortamlarında üretimi yapılamamaktadır. Kanın tek kaynağı biz insanlarız. Kan bağışında bulunmak bir insanlık görevidir. Kan bağışında bulunanların kendi sağlıkları açısından da önemlidir. Kan bağışında bulunanların vücudundaki kanları yenilenmektedir. 18 - 65 yaş arası erkekleri 3 ayda bir ve kadınları 4 ayda bir olmak üzere kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Dumlupınar, kan bağışı kampanyasına destek veren İl Milil Eğitim Müdürü Saim Kuş ve eğitim camiasına teşekkür etti.

Etiketler: kızılay   eğitim   kan   bağış  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki