Eğitim Bir-Sen’den film yarışması

Yozgat Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, ‘örgütlenme’ temalı 2’nci Kısa Film Yarışması’na başvuruların başladığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 28 Eylül 2015, Pazartesi günü, saat: 09:43

Yozgat Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, geçen yıl ‘öğretmen’ temalı kısa film yarışması düzenlendiğini belirterek, 7’nci sanat sinemanın gelişmesine, yönetmenlere ve yönetmen adaylarına katkı sunulacağını aktardı.

Şerefli, “  İkincisi düzenlenecek yarışmanın bu yılki teması ‘örgütlenme’ olarak belirlendi. Yarışma, örgütlenmenin önemini anlatacak her türden kurmaca kısa filmi kapsıyor. Örgütlenme temalı kısa film yarışmasında filmler olay ve kişi üzerinden yola çıkılarak çekilebilecek.    

Yarışmayla, örgütlenmenin, örgütlü mücadelenin önemi sinemanın etkileyici dilinden faydalanılarak görünür kılınmaya çalışılacak.

‘Kurmaca’ dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmaya 15 Ocak 2016'ya kadar başvuru yapılabilecek.

Yarışmada birincilik ödülü 15 bin lira, ikincilik ödülü 10 bin lira, üçüncülük ödülü 5 bin lira, jüri özel ödülü 3 bin lira ve mansiyon ödülü ise 2 bin lira olarak belirlendi. Yarışmada dereceye girenlere, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket verilecek” dedi. Kısa film yarışmasına başvurular, posta yoluyla veya elden Ankara'daki Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi'ne yapılacağını belirten Şerefli, yarışmada dereceye giren filmlerin sahiplerinin, 14 Şubat 2016'da Eğitim-Bir-Sen'in kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek törenle ödüllerini alacağını ifade etti.

Etiketler: kenan şerefli   kısa   film   öğretmen  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki