Eczacılara mesleki eğitim

Yozgat Eczacı Odası tarafından merkez ve ilçelerde hizmet veren eczacılara “Eczane Kategori ve Geliştirme Yönetimi, Hasta Yaklaşımı ve Bilgi Geliştirme Teknikleri” konulu bir eğitim verildi.
Yayınlanma tarihi: 31 Mayıs 2015, Pazar günü, saat: 09:28

Yozgat Eczacı Odası Genel Sekreteri Hüseyin Alpdoğan, eczacılık alanının her geçen gün daha fazla önem kazandığını ve bilgi gelişiminin baş döndürücü hızla devam ettiğini belirtti.

Alpdoğan, Yozgat merkez ve ilçelerinde hizmet veren 103 eczacının bazılarının mazereti dolayısıyla bu eğitim seminerine katılamadığını ifade ederek “Günümüz Türkiye’sinde, Yozgat Eczacı Odası olarak üyelerimizin mesleki gelişimine gereken önemi vermekteyiz. Yozgat Eczacı Odası olarak üyelerimizin güncel bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilmeleri ve dolayısıyla hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunmaları için her türlü çalışmayı yapmaya devam etmekteyiz

Bu perspektif ile odamız bünyesinde kurduğumuz İlaç Dışı Ürünler ve Medikal Komisyonumuz, bugün yeni bir çalışma ortaya koymuştur. Komisyonumuz yaptığı değerlendirme ve çalışmalar neticesinde Sanofi İlaç firması ile birlikte, eczacılarımıza ve eczane teknisyenlerimize yönelik “Eczane Kategori ve Geliştirme Yönetimi, Hasta Yaklaşımı ve Bilgi Geliştirme Teknikleri” konulu yaklaşık 6 saatlik bir eğitim programının yapılmasına karar vermiştir” dedi.

Alpdoğan, programa konuşmacı olarak katılan Uzman Eğitimci Fikret Küçükkoyuncu yönetiminde gerçekleşen eğitimin; içeriği ve katılımcı profili itibariyle bir bilimsel eğitim olarak icra edildiğini vurgulayarak şunları kaydetti:
“Termal tesislerde gerçekleştirilen eğitime, Yozgat genelinde hizmet veren eczacı ve eczacı teknisyenleri olmak üzere 160 Kişi katıldı. Odamız bünyesindeki komisyonumuz bölgemizdeki eczacılarımızın bilgi düzeyinin dünya standartlarında olması ve hastalarımıza daha kaliteli ve kalıcı hizmet sunmak adına yeni programlar ve eğitimler düzenlemek için çalışmalarına devam etmektedir.”

Etiketler: hüseyin alp doğan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki