Milli Eğitim aylık olağan İlçe Müdürleri toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer Yaşar, Müdür Yardımcıları Danyal Kocabeyoğlu, Mehmet Tekin, Şube Müdürleri Osman Bat, Metin HalıcıI, Halil Gürel, Öner Tikilo ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla Saraykent İlçesinde yapıldı.

Saraykent Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantının ana konusu FATİH Projesi ve EBA idi. Toplantıda ilk önce FATİH Projesi Eğitmenlerinden Gamze Mete, EBA sunumu yaptı. Sunumda EBA’nın başlangıcı ve günümüz arasında EBA’nın nasıl bir gelişme gösterip Eğitim İçerikleri bakımından nasıl bir dünya devi olduğu üzerinde durarak yapılan bu tamamen yerli üretimi olan portalin öğretmenler, öğrenciler ve velilere tanıtılması gerektiğini belirtti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş'da toplantıda EBA tanıtımının il merkezi ve ilçelerdeki tüm öğretmen, öğrenci ve velilere yapılacağını söyleyerek, Eğitim – Öğretim yılının sonuna kadar tamamlanacağını belirtti. Saim Kuş ayrıca EBA tanıtımların Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerine de yapılmasının planlaması üzerinden çalışıldığını da ilave etti.