Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, Yozgat Belediyesi web sayfasında e-belediye hizmetlerinin artık vatandaşın hizmetine açıldığını belirterek, “Vatandaşımız buraya üye olarak kendileri ile ilgili bilgilere ulaşabilirler. Borç bilgilerini sorgulayabilirler, belediye meclisimizden çıkan kararları görebilir ve inceleyebilirler” dedi.

Başka ilde veya yurt dışında da olsa vatandaşların e-belediye hizmetlerinden yararlanabileceğini vurgulayan Karslıoğlu, “Vatandaşımız buraya üye olmasa daği TC kimlik numarası ile girip burada borçlarını sorgulayıp, yine buradan borçlarını ödeyebilir. 444 84 66 çağrı merkezi oluşturduk. Su arızalarını dahi vatandaşımız buraya bildirecek ve buradan ilgili birime ulaşacak. Sorunlar buradan daha kısa sürede çözüme kavuşacak. Yine belediyemizin yaptığı projeler burada yayımlanacak. İl dışındaki vatandaşlarımız bu sayfadan Yozgat’ı canlı izleyebilecek” diye konuştu.

Emlak ve çevre temizlik vergisinin birinci taksitinin 31 Mayıs 2016 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Karslıoğlu, “Emlak ve çevre temizlik vergisi bulunan vatandaşlarımız bu tarihe kadar borçlarını ödemeleri gerekiyor. Borçlarının olup olmadığını yine e - belediye hizmetimizin borç sorgulama kısmından sorgulayarak borçlarını kredi kardı ile evinden dahi ödeyebilir” ifadelerini kullandı.