Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Genel Başkanı Ahmet Yılmaz görevini 1 yıllığına Serhat Baran’a devretti.

Devir teslim canlı yayında gerçekleştirildi. Genel Başkanlık görevini Ahmet Yılmaz’dan devralan Serhat Baran birlik ve beraberlik vurgusu yaparak bir açıklamada bulundu. Genel Başkan Baran DUYKON ailesi olarak birleştirici, barıştırıcı ve kaynaştırıcı olma gayretinde olacaklarını bildirdi.

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu (İYF) Genel Başkanı Ahmet Yılmaz DUYKON Genel Başkanlığını devrederken yaptığı konuşmada, ” 1 yıl süre ile DUYKON Genel Başkanlığı Görevimi kardeşim, arkadaşım Serhat Baran Bey’e teslim ettim. Bu zor pandemi döneminde yapılabilecek şeyleri zorda olsa bir noktadan alıp çok iyi bir noktaya getirdiğimizi ve Serhat Başkan’ında daha ileri götüreceğini düşünüyorum. Genel Başkanlık yaptığım 1 yıl içinde görev yaptığım ve birlikte çalıştığım Türkiye, Avrupa ve dünyanın birçok köşesinde yola çıktığım tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyor başarılar diliyorum. DUYKON ailesinin daha da büyümesi için Genel Başkanlığı devralan Serhat başkan ile bu yıl yolumuza devam ediyor kendisini kutluyorum. Selamlarımla” şeklinde konuştu.

Görevi devralan DUYKON Genel Başkanı Serhat Baran ise yaptığı konuşmada, “Bugün itibariyle DUYKON Genel Başkanlığını devralmış olmanın heyecanını ve gururunu yaşamaktayım. Şimdiye kadar verdiği hizmetten dolayı kıymetli yol arkadaşım Ahmet Yılmaz’a can-ı gönülden teşekkür ederim. Bu memleketimize ve değerli hemşerilerimize karşı bir vefa borcudur ve büyük bir sorumluluk, hassasiyet, özveri ve sevgi gerektirir. Biz bu yolda yürürken imkanlarımız dahilinde birlik ve beraberlik içinde DUYKON ailesi olarak birleştirici, barıştırıcı ve kaynaştırıcı olma gayretinde olacağız. Yanımda olduğunuz ve el ele verdiğimiz sürece çok güzel çalışmalara birlikte imza atacağımızı düşünüyorum. Tebrik ve hayırlı olsun dilekleriniz için her birinize ayrı teşekkür eder saygıyla selamlarım” ifadelerini kullandı.