Durmaz, Yozgat'ı Yalanlarla Uyuttunuz

MHP, Yozgat Milletvekili adayları, genel seçimler öncesi merkez ve ilçe ziyaretlerine devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 08 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 10:29

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Yozgat’ın sıkıntılarına çarenin MHP olduğunu dile getirdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP milletvekili adayları ile birlikte Sorgun’da bir dizi esnaf ziyaretinde bulunarak, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Durmaz, mevcut iktidarın "YOZGAT I MARKA ŞEHİR" yapacaklarını vaat ettiklerini ancak  sözlerinde durmadıklarını ifade etti.Yozgat Milletvekili ve Genel Başkan yardımcısı Durmaz şunları söyledi;

"Yozgat kamu yatırımı alan iller arasında en gerilerdedir, Bingöl, Muş illeri bizden 3 kat fazla, Mardin Diyarbakır 7 kat fazla yatırım almaktadır, Hakkari bile bizden ön sıralardadır. Yozgat Orta Anadolu’nun Hakkari'si olmuştur.12 yılda Yozgat a yapılan kamu yatırımı toplam 735 milyon TL.dir, Kaçak sarayın peyzaj,çevre düzenlemesi vs. masraflarına da 2,5 milyar TL, para harcanmıştır.

Yozgat ta 110 bin aileden 34 bini aile yardımına muhtaç hale getirilmiştir,göçün, işsizliğin marka şehri olmuştur, Bu acı durumun, derhal TBMM tarafından gündeme alınması ve çözümler üretilmesi hususu, şahsım ve 40 MHP milletvekili tarafından meclis gündemine getirilmiştir, ancak iktidar tarafından red edilmiştir.

Ben Muhalefet milletvekili olarak Yozgat ın sorunlarını her platformda gündeme getirdim ama muhalefet olmamız nedeni ile olumlu bir netice alamadık maalesef, acaba iktidar yozgat milletvekilleri, ilimiz için ne yapmışlardır, Yozgat ta ne gibi somut bir yatırımları vardır.Biz Yozgat ın sorunları için meclisi çalışmaya davet ederken onlar bizi bu konularda maalesef muhatap bile kabül etmemişlerdir.

Seçim yaklaşırken şimdilerde MHP milletvekilleri Yozgat a ne yapmış gibi aleyhimizde meydanlarda atıp tutmaya başlamışlardır.Ben ve diğer milletvekili adayımız Seyit YÜCEL bey, bürokrat kimliğimizle, Boğazlıyan yem fabrikası,ve Şeker Fabrikasını Yozgat a getirmeyi başarmışız,

Şimdi soruyorum; 12 yıllık AKP iktidarı ne yapmıştır, mevcut bira fabrikasını satmış,binlerce insanı ekmeğinden etmiş ,bazı kamu bölge müdürlüklerinin de Yozgat tan gitmesini , üretim ve istihdamın olmadığı bu memleketin, 260 bin nüfusunun da göç etmesini sağlamışlardır, bu mudur marka şehir projeniz !

Çiftçiyi bitirdiniz, M.H.P. seçim beyannamesi incelendiğinde; Tarım ve hayvancılık yeniden canlandırılacak, çiftçimiz ve hayvancımız yeniden eski refah seviyesine kavuşturulacaktır.Bugün tarıma yapılan darbe neticesinde 3,5 milyon hektar tarım alanı, girdi maliyetleri yüzünden kullanılamaz haldedir, biz çiftçimize "devlet sözü " veriyoruz ve Mazotu 1,75 TLden vermeyi,hayvancılık desteğinin artırılmasını, yem,kepek, samandan vergi almamayı, ziraat bankası kredilerinde dosya masrafını kaldırdığımızı, çiftçinin kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağını,erken ürün alan bölgeler ile geç ürün alan bölgeler arasındaki fiyat farklarının devlet tarafından düzenleneceği gibi daha bir çok reform düzenlemeleri taahhüt ediyoruz. 2002 Yozgat Cumhuriyet Meydanında " mazotu renklendireceğiz " 1,10 TL olan mazot fiyatını yarıya indireceklerinin sözünü veren  iktidar bu sözlerini tutmadığı gibi bugün mazot 4,00 TL.dir.bugün göçe zorlanan çiftçinin kullandığı bu zorunlu akaryakıt bu fiyatta iken" gemiciklere neden mazot 1,40 TL’dir."

Etiketler: sadir durmaz   mhp   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki