Durmaz; Yozgat'ı Yalanlarla Avutuyorlar

Durmaz; "Yozgat’ın gelişmesi ve yaşanabilir bir şehir olmasının önündeki en büyük engeller Yozgat’ı yalanlarla avutan iktidar temsilcileridir."
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2015, Salı günü, saat: 00:01

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz mahalli basında yer alan bir haber üzerine basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Durmaz basın açıklamasında şunları kaydetti; " AKP’li bir milletvekili arkadaşımız yerel basına verdiği bir demeçte, “Boğazlıyan’ın hayali Oğulcuk Barajının temelini attık. İnandık ve Bahçecik Barajlarını 2015 yatırım programına aldık. Amacımız gelişen ve yaşanabilir bir Yozgat’tır.” şeklinde ifadeler kullanmıştır.
- Oğulcuk Barajı diye bir baraj yok! Oğulcuk Sulama Göleti var! Bu sulama göletinin yapımı için bütçeden ayrılan ödenek ile, öngörülen, söz verilen sürede bitirilmesi mümkün görülmemektedir.
- 14 Ocak 2015 tarihli Mükerrer Resmi Gazetede yayımlanan 2015 yılı Kamu Yatırım Programı’na göre sadece Akdağmadeni-Bahçecik barajı 2015 Kamu Yatırım programında bulunmakta olup, Bahçecik Barajına 2015 yılı için tahsis edilen ödenek ise 100 bin TL dir. Bu yıl yapılabilecek olan sadece yapım ihalesidir. Eğer ihale sorunsuz sonuçlanırsa yapım işine en erken 2016 yılında başlanacaktır. Kaldı ki, 2015 Kamu Yatırım Programına göre de Akdağmadeni-Bahçecik Barajı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün 2015 yılından sonraya kalan projeleri arasında yer almaktadır.
- İnandık Barajı konusunda ise sadece AKP Yozgat milletvekilleri değil, Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’ da yalan söylemektedir. Sayın Bakan, 15.01 2013 tarihinde TBMM Genel Kurulunda sözlü önergeme verdiği cevapta; “Baraj 2013 Yatırım Programı'nda bulunmaktadır.” Dediğinden bu yana üçüncü Kamu Yatırım Programı yayımlandı. Ama hala İnandık Barajı’nın esamesi bile yok.
Seçimler yaklaştı seri bir biçimde yalanlara devam ediyorlar. Yozgat’ın gelişmesi ve yaşanabilir bir kent olmasının önündeki en büyük engeller Yozgat’ı yalanlarla avutan iktidar temsilcileridir."

Etiketler: sadir durmaz  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki