Durmaz, Esnaf Ziyaretleri Yaptı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, diğer milletvekili adayı Yusuf Mertoğlu ve İl Başkanı Ethem Sedef ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 01 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 00:24

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, AKP’li 4 eski bakanında adının karıştığı 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası yaşanan olaylarla hukukun askıya alındığı bir dönemin yaşandığını belirterek, 7 Haziran sonrası MHP iktidarıyla hukukun, adaletin yeniden tesis edileceğini söyledi.

Esnafların sorun ve isteklerini dinleyen Durmaz, MHP iktidarıyla ülkenin özlediği beklediği huzur ve güven ortamına kavuşacağını söyledi. AKP’nin toplumu, kendi vatandaşını kendinden olan ve kendinden olmayan olarak ayrıştırdığını ifade eden Durmaz, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir Cumhurbaşkanı meydanlarda mitinglerde bir parti için 400 milletvekili istiyor. Sonra bakıyor ki halk tepki gösteriyor, bu sayıyı 300’lere düşürüyor. Yargıya, hukuka müdahale ederek yani kişiye göre, hukuka göre bir anlayış, memlekette adalet duygusunu ortadan kaldırır büyük bir kaos yaratır. Şuanda yapılan anketlere bakıldığında toplumun yüzde 80’nine yakını hukuka güvenmiyor” dedi.

Ülkede yaşayan 76 milyon insanı görüşlerinden, düşün celerinden dolayı asla ayrımcılık yapmayacaklarını ve kucaklayacaklarını dile getiren Durmaz, “Halkımız huzur istiyor güven istiyor. Biz ülkemizde AKP’nin bozduğu huzur ve güven ortamını da yeniden tesis edeceğiz. AKP gibi bende olan benden olmayan diye asla ayrımcılık yapmayacağız. Şuan kamuya bakıyorsunuz KPSS dikkate alınmadan hep AKP’li bakan milletvekili yakınlarının akrabalarının haksız olarak işe alındığını görüyoruz. Yozgat’ımızda Ahmet amca, Hüseyin abi oğlunu kızını KPSS’den yüksek puan almış atamayı beklerken AKP kendi yandaşlarını haksız yere kamuya almıştır. Özellikle ‘3 Y’ diyerek,ağızlarından hiç düşürmedikleri, sakız gibi çiğnedikleri yoksulluk, yasaklar ve yolsuzlukları ortadan kaldırma taahhüdünde bulunarak yola çıkan AKP bugün geldiği noktada tam tersini yaparak ülkeyi içinden çıkılmaz bir duruma getirmiştir” diye konuştu.

Etiketler: sadir durmaz   ethem sedef   mhp  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki