Dünyada ve Türkiye’de Genetiği Değiştirilmiş Bitkiler

Bozok Üniversitesi'nde “Dünyada ve Türkiye’de Genetiği Değiştirilmiş Bitkiler” konulu konferans verildi.
Yayınlanma tarihi: 24 Ekim 2016, Pazartesi günü, saat: 12:04

Bozok Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rüştü Hatipoğlu tarafından verilen konferansa, Rektör Vekili Prof. Dr. Şenol Akın, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, öğretim üyeleri ve Tıp ve Ziraat Fakültesi öğrencileri katıldı.

Prof. Dr. Rüştü Hatipoğlu “Dünyada ve Türkiye’de Genetiği Değiştirilmiş Bitkiler” konulu konferansında Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (G.D.O.) nedir, nasıl elde edilir, genetiği değiştirilmiş ürünler ne kadar hayatımızda yer ediniyor gibi soruları cevaplandırdı. 

Prof. Dr. Hatipoğlu, Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (G.D.O.) sadece bitkiler üzerinde yapılan biyoteknolojik çalışmalar değil aynı zamanda insan ve hayvan genomlarının üzerinde genetik oynamalar yapılabildiğini belirterek şeker hastalığında kullanılan insülinin biyoteknolojik çalışmalarla insan genetiğinin değiştirilmiş organizmasından elde edildiğini söyleyerek  genetik kopyalamalarında bu kategoriye girdiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki