Üst üste aldığı galibiyetlerle ligde çıkışa geçen ve ilk 4.sıraya yerleşerek zirve yarışına ortak olan ekibimiz Yozgatspor'da, Talasgücü maçının hazırlıkları sürüyor. 

Kırmızı-Siyahlı ekipte teknik direktör Feridun Dündar, çalışmada futbolcularına göz açtırmayarak Talasgücü Belediyespor'u ezberletiyor. Rakibi detaylı analiz eden deneyimli çalıştırıcı Feridun Dündar, rakibin artı ve eksilerine göre taktikler geliştirmeye başladı.

Haftayı Zara galibiyetinin moraliyle kapatan Yozgatspor'da Talasgücü mesaisi yapılan antrenmanla devam ederken çalışmada keyifler üst seviyede seyretti. Feridun Dündar, futbolcularını 3 haftada alınan 9 puandan dolayı kutlarken, ligde yakaladıkları çıkışın rahatlığından kurtulup, tamamen Talasgücü maçına konsantre olunmasını istedi.

Hafta boyunca Talasgücü ile yatıp, Talasgücü ile kalkan Feridun Dündar, Kazan Belediyespor, MKE Kırıkkkalespor ve Zara Belediyespor galibiyetleriyle yakalanan üç maçlık seriyi sürdürmeyi hedefliyor. Deplasmanda tamamen 3 puana odaklı bir takım sahaya sürecek olan Dündar, bir yandan futbolcularını 90 dakikalık mücadeleye hazırlarken, diğer yandan da rakiple ilgili elinde bulunan dökümanları inceliyor. Rakip takım hakkında hazırlanan Talasgücü Belediyespor dosyasını enine boyuna inceleyerek analiz eden Feridun Dündar, rakibe önlem alma ve zaafları karşısında 3 puanı getirecek taktikleri büyük ölçüde kafasında geliştirerek son iki antrenmandır futbolcularına çalışmalarda rakibi ezberletiyor.

"Sahaya kazanmaya odaklı kadro sürecek"
Talasgücü Belediyespor'un deplasmanda 1-1 berabere kaldığı Sivas Demirspor maçının yanı sıra rakibin sezon başından bu yana oynadığı maçlarda neler yaptığı konusunda fikir sahibi olan Dündar, yaptığı detaylı analizler sonucunda oyuncularına yapmalarını gerekenleri anlattı. Talasgücü Belediyespor karşısına 3 puana odaklı bir takım kimliğiyle çıkacak Yozgatlı hoca, zirve hedefi için mutlak kazanmaları gereken bir maç oynayacaklarının farkında. Bunu dün Yozgatspor tesislerinde yapılan idmanda futbolcularına izah eden Feridun hoca, oyuncularından 3 puanı şimdiden kafalarına yerleştirmelerini istedi.

TATLI SERT UYARI
Yozgatspor’da 3 maçlık çıkış yüzleri güldürürken, teknik direktör Feridun Dündar ligin devam ettiğini, ayaklarının yere sağlam basması gerektiğini vurguladı. Temkinli hareket eden Dündar, futbolculara 3 maçlık düşüş dönemini anımsattı, aynısının yaşanmaması için ciddiyet istedi.

Feridun Dündar, bir yandan iki maçlık galibiyet serisinin mutluluğunu yaşarken, diğer yandan da sürekli hesap kitap yapıyor. Dündar, bu sırada futbolcularına tatlı-sert uyarılarda bulunmaktan geri kalmıyor.

Alınan her galibiyet sonrası yaptığı açıklamalarda ligin devam ettiği düşüncesini akıllarda kalması için önemli mesajlar veren Feridun Dündar, bu mesajlarına dün de devam etti. Kazandıkları sadece 3 maç olduğunu, geçmişte ligin ilk maçta alınan galibiyet sonunda yaşanan 3 maçlık düşüşler yaşandığını, dolayısıyla aynı şeyin bir kez daha başlarına gelmemesi için adımların yere sağlam basılması gerektiğinin altını çizen Dündar, bunu herkesten önce futbolcularına anlatıyor.

Ligin ilk haftasında Nevşehir karşısında alınan galibiyet sonunda Aksaray,Kayseri Şeker ve Yıldızeli Birlik maçlarında alınan mağlubiyetler sonunda 3 maçlık büyük düşüşe dikkat çeken Feridun hoca, aynı duruma düşmemek için işi daha sıkı tutmaları gerektiğini söyledi. Dolayısıyla Kazan Belediye, MKE Kırıkkalespor ve Zara Belediyespor galibiyetlerini unutup, lig yeni başlıyormuş gibi hareket etmelerinin fayda sağlayacağına parmak basan Kırmızı Siyahlı çalıştırıcı, ilk yarı sonuna kadar oynayacakları 3 maçta 9 puan çıkmalarının ikinci yarıya daha umutlu bakmalarını sağlayacağını dile getirdi. Dündar, bu düşüncelerini oyuncularıyla da paylaştı.

TALAS MAÇINI KAZANMAMIZ ŞART
Feridun Dündar, Talasgücü maçından beklentilerini dile getirdi. 3 maçlık serinin ardından Talasgücü Belediyespor maçının kazanılmasının şart olduğunu belirten Dündar, Deplasmanda yine bize yakışan en iyi futbolumuzu sahada sürdürerek bu maçtan 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi.

Yozgatlı hoca, 3 maçlık serinin verdiği moralle, Kayseri ekibi karşısında da galibiyetle ayrılacaklarına inandığını kaydetti.
Haber : Mehmet Örs