Yozgatspor Teknik Direktörü Feridun Dündar, üst üste aldıkları galibiyetlerin asla tesadüfi olmadığını söyledi. 

Göreve başladıkları ilk günden bu güne kadar oyuncuların kendilerine olan inançlarını kazanmalarına yardımcı olduklarını, saha içerisinde neler yapmaları gerektiğini anlattıklarını belirten Dündar, “İyi bir seri yakaladık. Amacımız bu seriyi devam ettirip ilk yarının sonunda üst sıralardaki rakiplerimizle aradaki farkı azaltıp, ikinci yarıya çok daha umutlu başlamaktır” dedi.

Zara Belediyespor karşısına mutlak suretle galibiyet için çıktıklarını ve rakiplerine göre daha iyi oynayıp, daha çok mücadele ederek haklı bir galibiyete imza attıklarını belirten Dündar, zirve yarışındaki rakiplerine gözdağı verdi.

Göreve geldikleri gün şampiyonluğa olan inancını dile getirdiklerini, buna ulaşmak için de çok çalışacaklarını söylediklerini hatırlatan Dündar, “Biz dersimize iyi çalışıyoruz oyuncularımız da iyi çalışıp bunu sahaya yansıtıyorlar. Gözümüz tabii ki zirvede ama aradaki puan farkını kapatmak için tüm maçlarımızı kazanmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Biz kazanıyoruz ama üst sıralardaki rakiplerimiz de kazanıyor. Önde giden takımın hata yapma riski her zaman fazladır. Biz öncelikle kendi maçlarımızı kazanmak ve yarıştaki iddiamızı sürdürmek istiyoruz. Onların kaybetmesi de bizim için tabii ki iyi olur. Zara Belediyespor maçında aldığımız galibiyet yarışın içinde kalmamız adına önemliydi. Bundan sonra da tüm maçlarımızı kazanarak önce zirveyle aramızdaki puan farkını azaltmak, ondan sonra da şampiyonluğa ulaşmaktır. Kimse 16 maçta bunu başaramayacağımızı bize söylemesin. Herkes çok iyi biliyor ki son düdük çalmadan hiçbir takım ne şampiyonluğunu ilan edebilir, ne de düşebilir. Ligin sonunu beklemek ve gelişmeleri görmek zannediyorum en iyisi olacaktır” dedi.