Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Feridun Dündar alınan galibiyetin takım üzerinde bir rehavet oluşturmasına izin vermeyeceklerini bu galibiyetin geride kaldığını ve artık hafta sonu oynayacakları Zara Belediyespor karşılaşmasına kilitlendiklerini belirtti.

Sezonun ilk yarısında puan kaybı yaşamak istemediklerini bir kez daha hatırlatan Dündar, Kırıkkale galibiyetinin bütün Yozgat’ı büyük bir mutluluğa ulaştırdığının farkında olduklarını ama her karşılaşmayı ayrı ayrı değerlendirdiklerini belirterek, artık Zara Belediyespor karşılaşmasından galibiyetle ayrılmak için hazırlıklar yaptıklarını ifade etti.

“YÜREKLİ OYUNCULARIMIZ VAR”
Sınırlı bir kadro yapısına sahip olmalarına rağmen futbolcularının büyük bir özveri örneği sergilediğini altını çizen tecrübeli çalıştırıcı, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki her maçı ayrı değerlendiriyoruz. Oyuncularım geçtiğimiz hafta içerisinde antrenmanlarda verdiğimiz taktik ve teknikleri iyi bir şekilde sahaya yansıtarak Kırıkkale deplasmanından galibiyetle ayrıldılar. Bütün oyuncularımı gönülden kutluyorum. Sahada yüreği ile oynayan bir takım vardı. Kırıkkale deplasmanında alınan galibiyetin sevincini biz Pazar günü yaşadık ve bu hafta sonu oynayacağımız Zara Belediyespor karşılaşmasının hazırlıklarına bugünden itibaren başlayacağız.” dedi. 

“FARKLI SKOR BEKLENTİMİZ YOKTU”
Kırıkkale karşılaşmasından mutlak 3 puan almak için hazırlık yaptıklarını ve bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılacaklarına takım olarak inanarak yola çıktıklarını belirten Dündar: “Kırıkkale deplasmanında bu derecede farklı bir skor beklemiyorduk ama kazanacağımıza ve 3 puanı alacağımıza takım olarak inanmıştık. Kırıkkale mücadelesi bir dönüm noktası haline gelmişti ve biz bu dönüm noktasından alnımızın akı ile çıktık. Aldığımız skor her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz taraftarı, yönetimimizi, tüm Yozgatlıları ve Yozgat basınını mutlu etti. İnanç zaferi getirir. Biz mutlu sona ulaşacağımıza camia olarak inanmış durumdayız.” şeklinde konuştu.

“KOLAY RAKİP YOK”
Futbolda hiçbir zaman kolay rakip olmadığını ve Yozgatspor’un her rakibini ciddiye alarak karşılaşmalara hazırlandığını söyleyen kırmızı siyahlı teknik adam, “Hiçbir karşılaşma kolay kazanılmıyor. Rakibimizin konumu ne olursa olsun büyük bir ciddiyetle Zara Belediyespor karşılaşmasının hazırlığı içerisine girdik. İlk yarı hedeflediğimiz olan 5 maçta 15 puanı hanemize yazdırdığımız takdirde sezonun ikinci yarısı tamamen farklı bir atmosfere sahip olacak. Bunun içinde çok çalışmamız gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

“FUTBOLCULAR İNİŞ VE ÇIKIŞLAR YAŞAYABİLİR”
Oyuncuların bazı zamanlarda iniş ve çıkışlar yaşabileceğini söyleyerek Mustafa Özkaya’nın performansına değinen Dündar: “ Mustafa kaliteli bir oyuncu. Ama her oyuncu hatta takım zaman zaman inişler ve çıkışlar yaşar. Mustafa’da geçtiğimiz haftalarda böyle bir iniş yaşadı. Ama Kırıkkalae maçında kendini affettirdi diye düşünüyorum. Bizim teknik ekip olarak Mustafa’ya ve bütün oyuncularımıza olan inancımız devam ediyor.” diyerek sözlerine son verdi.