Feridun Dündar ile çıktığı maçlardan sadece birini kaybeden kırmızı siyahlı ekip Talasgücü maçını unutarak, Sivas Demir maçına odaklandı. 

Bu hafta sonu iç sahada oynanacak Sivas Demir maçına yönelik değerlendirmelerde bulunan Başarılı teknik adam, ‘Sivas Demir karşısında taraftarımızın desteğiyle İnşallah galip geleceğiz’ dedi.

Zorlu bir periyodun içinde olduklarını ifade eden Dündar, ligde ilk devrenin bitimine kadar kayıplarını telafi etmek istediklerini söyledi. Deneyimli teknik adam; “Zorlu dört maçlık bir periyot içerisine girdik. Bu periyotta sadece Altındağ maçını kaybettik. İlk devrenin sonun kadar yaptığımız plan ile maksimum puanı toplayıp kayıplarımızı telafi etmek istiyorduk. Çok şükür bunu da başardık. Takımımız içinde önemli eksiklerin olduğu dönemde oyun sistemimiz de bir takım değişiklikler yaptık. Geçtiğimiz hafta deplasmanda oynadığımız Talasgücü karşısında galip geldiğimiz için mutluyuz.” dedi.

Sivas Demir karşılaşmasının kendileri açısından önemli olduğunun altını çizen Dündar, galibiyet için taraftarların yoğun desteğine ihtiyaçları olduğunu aktardı. Takımın kazanma alışkanlığını kazandığını vurgulayan Dündar, Sivas ve çubuk maçlarından üçer puan alarak üst sıralara tutunmak istiyoruz. Bizim güvencemiz taraftar.” dedi.

Öte yandan Yozgatspor, zorlu Sivas Demir maçı için hazırlıklarını sürdürüyor. Feridün Dündar yönetiminde haftanın ilk çalışmasını dün yapan kırmızı siyahlı takımda Ali Yakup’un sakatlığı sürerken, İlhan ve Özcan’ın durumunun iyi olduğunu bildirdi.