Dostluk rüzgarı

Bölgesel Amatör Lig 6.Grupta haftanın en önemli maçı olan ve Anadolu Derbisi olarak nitelendirilen Yeşil Kırşehirspor-Yozgatspor 1959 FK maçında gerek maç öncesi gerekse maç sonunda dostluk rüzgarı esti.
Yayınlanma tarihi: 14 Aralık 2015, Pazartesi günü, saat: 15:17

Anadolu derbisi olan Yeşil Kırşehirspor-Yozgatspor 1959 FK maçında dostluk ön plandaydı.

Bölgesel Amatör Lig 6.Grupta haftanın en önemli maçı olan ve Anadolu Derbisi olarak nitelendirilen Yeşil Kırşehirspor-Yozgatspor 1959 FK maçında gerek maç öncesi gerekse maç sonunda dostluk rüzgarı esti.

Maç öncesinde iki takım taraftarları stada beraber kol kola dostluk şarkıları söylerek girdiler. Karşılaşma için iki takımda sahaya ısınmak adına çıktığından itibaren Hem Kırşehirspor taraftarları hem de Yozgatspor taraftarları iki takım adına tezahüratlarda bulundular. Yozgatspor taraftarları Kırşehirspor takımını tribüne çağırarak alkışladılar. Kırşehirspor taraftarları da Yozgatspor takımını tribüne çağırarak alkışladılar. 

Maç başlamadan önce Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri sahaya "Sporda Şiddete Hayır" pankartı ile çıkarak spor'da artık şiddet istemediklerini, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunun mesajını verirlerken, bu pankart hem Yozgatspor hem de Kırşehirspor taraftarları tarafından ayakta alkışlandı.

Kırşehir Ahi Üniversitesi öğrencileri daha sonra maçın hakemleri ile Yozgatspor Tekbik Direktörü Tahir Çopur ve Yozgatspor kaptanı Metin Kurt'ta Kırşehir'imize hoşgeldiniz diyerek çiçek verdiler.

Maç esnasında iki takım taraftarı birbirlerine sözlü hiçbir şekilde müdahele etmezken maç sonunda da bir araya geldiler. Maçın bitiş düdüğüyle büyük bir sevinç yaşayan Yozgatspor taraftarı sahada oyuncularla beraber şampiyonluk şarkıları söyledi. Kırşehirspor taraftarı da Yozgatspor taraftarına eşlik ederek sahada dostluk rüzgarı estirdi. 

Haber: Mehmet Örs - Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi

Etiketler: yozgatspor   yeşil   kırşehirspor  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki