Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Meslek Lisesi, Çocuk Gelişimi ve Grafik Alanı bölümlerinin yılsonu etkinliği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasına denk getirilerek, Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirdiği şenlik ilgi gördü. Minikler yaptıkları gösterilerle izleyenleri hayran bıraktı. 

Yozgat Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen etkinliğin açılışını yapan Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Lisesi’nin sadece gıda sektörüne yönelik eğitimlerinin bulunmadığını göstermek açısından şenliğin önemli olduğunu söyledi. Kuş, okulda eğitim gören öğrencilerin kendi branşlarına yönelik teorik ve uygulama bilgilerini öğrenirken hazırladıkları ürünlerle birlikte özellikle Çocuk Gelişimi ve Grafik alanı öğrencilerinin çalışmalarının şenlik süresince görülebileceğini ifade etti.

Yapılan bu organizasyonda eğitim alanında çok güzel gelişmelerin sergilendiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından şenlik için kurulan stantların her birini gezen İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, öğrencilerden yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Uygulamalı Ana Sınıfı öğrencileri ile minikler çeşitli gösterilerde bulunup, yarışmalar yaptı, oyunlar oynadı. Miniklerin gösterileri izleyenleri hayran bıraktı. Etkinlikte, ‘Masalcı Nine, Yüz Boyama, Anı Ağcı, Fotoğraf’ gibi alanlardaki etkinlikler ilgiyle izlenirken, etkinliğe katılan çocuklara ücretsiz pamuk şekeri, dondurma, şeker gibi yiyecekler verildi.