Dolmuş durakları taşınacak

Yozgat Belediyesi trafik sıkışıklığını önlemek için çözüm arayışlarını sıklaştırdı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 02:31

Yozgat Belediyesi trafik akışını dolmuş durağının vatandaşların ve bölgedeki esnafın da konuya ilişkin görüşleri alındıktan sonra yer arayışlarına başladı. Belediye stadyum yanında bulunan ve daha önce halı saha olarak kullanılan bölgeye durağı taşıyarak şehir içerisindeki soruna çözüm üretmeye çalışacak.

Yozgat Şehir merkezinde bulunan dolmuş durağının giriş çıkışlarının çok dar olması, vatandaşların da araçlarını giriş çıkışlara park etmesi nedeniyle trafiği tehlikeye atacak görüntülerin ortaya çıkmasına Belediye müsaade etmeyecek.

TRAFİK SIKIŞIKLIĞI ÖNLENECEK

Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, şehir merkezindeki trafik sıkışıklığını önlemek için yaptıkları çalışmalar kapsamında dolmuş durağına da natif bir yer bulmak için çalıştıklarını söyledi. Yaptıkları gözlemler ve bölgedeki esnaf ve vatandaşın da beklentilerini dinlediklerini belirten Arslan, “Dolmuş durağına yer bulmak için çalışmalar yaptık ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü karşısında bulunan ve daha önce halı saha olarak hizmet veren yeri yeni durak yeri olarak alıyoruz. Bakanlığa burasına karşılık olarak bir yer verdikten sonra yer sorunumuzu çözmüş olacağız” dedi.

KİMSENİN SIKINTI YAŞAMASINI İSTEMİYORUZ

Bir sorunu ortadan kaldırmaya çalışırken yeni sorunlar üretmek istemediklerini, o nedenle de genel eğilim hakkında fikir almayı yeğlediklerini ifade eden Arslan, “Yozgat’ın imar konusunda bir sıkıntısı var. Caddeler, yollar çok dar. Biz trafik sıkışıklığını önlemek için natif çözümler üretmek zorundayız. Dolmuş durağını bu bölgeye taşıdığımız zaman merkezin yükü biraz daha azalacak” dedi.

Yine merkezdeki sıkışıklığı önlemek için yeni projeler ürettiklerini, Belediye binasının taşınması ile birlikte burada ciddi bir rahatlama olacağına değinen Arslan, ayrıca Belediye binası karşısında ki caddelere de bağlantı yolları yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Dolmuş durağının taşınması için çalışmaların havaların düzelmesi ile birlikte başlaması bekleniyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki