Dolaylı şikeye teşvik!

Bölgesel Amatör Lig'de sezon tamamlandı. Gözden ırak, gönüllerden de ırak ligdeki gelişmeleri, yaşanılanları kimse görmedi, görmek istemedi.
Yayınlanma tarihi: 14 Nisan 2015, Salı günü, saat: 11:07

Bölgesel Amatör Lig'de sezon tamamlandı. Gözden ırak, gönüllerden de ırak ligdeki gelişmeleri, yaşanılanları kimse görmedi, görmek istemedi. Yapılan hataların neden olduğu sıkıntılar gelecek yıllarda da devam etmek üzere 'Oldu da bitti maşallah' anlayışı içerisinde kayıt altına alınıp, tozlu raflara kaldırıldı.

Son yıllarda 'Şike' konusu yaşamımızın bir parçası haline geldi. Bir çok sporcunun, spor adamının ve spor kulübünün bundan dolayı başı ağrıdı, canı yandı. Ama şikeye sebebiyet veren sistem konusunda kimse söz söylemedi, sistemin neden olduğu çarpıklığa dikkat çekilmekten kaçınıldı. Bunun sonucunda, yani sistemin sağladığı avantajlar kullanıldı, ihbar ve şikayetin olmadığı süre içerisinde de kimse gıkını çıkartmadı.

Bölgesel Amatör Lig'de garip bir durum yaşandı. 6'ıncı grupta mücadele eden 4 Ankara temsilcisi arasındaki dayanışma dikkatlerde kaçmadı. Fikstürü hazırlayan federasyon, öyle bir eşleştirme yaptı ki; Ankara takımlarının birbirleriyle dayanışma içerisinde olmaması mümkün olmadı ama istedikleri de gerçekleşmedi. Federasyon hazırladığı fikstürde aynı ilin takımlarını ilk haftalarda karşılaştırmak yerine, kurada çıkan sıralamasına göre maçlarını oynattı. İlk haftalarda puan kazanan takım avantajlı duruma geçti. Şampiyonluk ümidi kalmayan diğer takımlar bu takıma çalıştı. Oynanan karşılaşmalara bakıldığında son dakikada şampiyonluğu rakibine kaptıran Altındağ Belediyespor, lige 16 puanla başladı. Bu avantajını kullanamadı, şampiyonluğu Zara Belediyespor'a kaptırdı. 

Diğer bir ilginç olay ise şampiyon Zara Belediyespor ile Kırşehirspor arasında yaşandı. Karşılamanın normal süresi 1-1 sonuçlandı. Ancak, Kırşehirspor'un esame listesine yazması gereken altyapıdan iki oyuncundan birisinin yerine yaşı büyük oyuncu yazdığı gerekçesiyle hükmen yenik sayıldı. Bu da Zara Belediyespor'un şampiyon olmasına yetti. Kırşehirspor'un esame listesinde neden böyle bir yanlışa imza attığı ise sorgulanmadı, onaylandı...

Hani hep soruyoruz; 'Türk Futbolu nereye gidiyor' diye ya.. Bir yere gittiği yok, asıl suçluya sırtımızı döndüğümüz süre içerisinde Türk Futbolu hep olduğu yerde kalmaya çalışır...

Etiketler: seyfi çelikkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki