Yozgat Bozok Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilimdalı’nda görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Hayriye Mihrimah Öztürk, tedavi ettiği hastası tarafından saldırıya uğramış ve ayağı kırılmıştı.

Saldırıyı gerçekleştiren şahıs Emniyet ekipleri tarafından yakalandıktan sonra mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme saldırganın tutuklanmasına karar vermesi üzerine şahıs cezaevine gönderildi. 

Dr. Öztürk'e yapılan saldırıyla ilgili olarak Yozgat Valiliği tarafından da bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

“3 Şubat Çarşamba günü Yozgat Bozok Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniği’nde görevli doktorumuz maalesef hastası tarafından saldırıya uğramış ve darp edilmiştir.

Yaşanan bu vahim olayı gerçekleştiren şahıs emniyet müdürlüğümüzce gözaltına alınmış, burada ki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Hayatları pahasına vatandaşlarımızın sağlığı için büyük bir mücadele veren sağlık çalışanlarımıza yönelik gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz, doktorumuza ve tüm sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”