Doğankent Kültür Merkezi inşaatı başladı

Sorgun İlçesine bağlı Doğankent Beldesi’nde yapımına başlanan Kültür Merkezi inşaatı temel atma töreni yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 28 Nisan 2015, Salı günü, saat: 08:45

Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, beldenin Sorgun’un en eski yerleşim birimlerinden biri olduğunu, gerek sosyal yaşantısı, gerekse merkezi konumda bulunması açısından yapılacak olan Kültür Merkezi’nin çok önemli bir eksiği gidereceğini söyledi.

Kültür Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Sungur, ihale Kapsamında yapımına başlanan ve taban alanı bin metrekare olan Kültür Merkezi’nin toplam inşaat alanının 2 bin 500 metrekare olacağını söyledi.

Sungur şunları söyledi "3 kat üzerine yapılacak olan Kültür Merkezimizin içerisinde Düğün salonu, konferans salonu, evlendirme salonu, meslek edindirme atölyeleri, sergi alanları, gençlik merkezi ve buna benzer bölümler bulunacak.  Merkezimiz yaklaşık 2 milyon 90 bin liraya mal olacak ve bunun yarısını proje karşılığı Kültür Bakanlığımız, kalan yarısını da TANAP Projesi yetkilileri karşılayacak. Böylelikle beldemizin çok önemli bir eksiği giderilmiş olacak.’

Başkan Sungur, Kültür Merkezi’nin sosyal içerikli bir proje olmasının yanında, gençlerin bir uğrak yeri haline de geleceğini ve böylelikle günümüzde gençliğin en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu bağımlılığının da önüne geçmeye çalışacaklarını ifade etti.

TANAP yetkililerin böyle projelere çok önem verdiklerini, bu nedenle de projenin masraflarının yarısını karşılamaya karar verdiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler: doğankent   tanap   doğan sungur   kültür   merkez   inşaat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki