Doğan, Siyaset pozitif olmalı

Doğan günümüzde siyaset sözcüğünün değişik anlamlarda ve özellikle de halk arasında yalancılık anlamında kullanıldığını belirterek “Siyaset pozitif olmalı, daha doğrusu yapılacaksa pozitif siyaset yapılmalı” dedi.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 02:05

Yozgat Eczacı Odası Genel Sekreteri Hüseyin Alp Doğan günümüzde siyaset sözcüğünün değişik anlamlarda ve özellikle de halk arasında yalancılık anlamında kullanıldığını belirterek “Siyaset pozitif olmalı, daha doğrusu yapılacaksa pozitif siyaset yapılmalı” dedi.

Müslüman’ın prensipler ile var olan, hayatını planlı şekilde yaşayan ve zaman tanzimi ile her anını en verimli şekilde yaşama gayretinde olan kişi olduğunu vurgulayan Alp Doğan , “Müslüman sorumluluk sahibi olmalı, en önemlisi ise Allah’a kul olmasını bilmelidir. Bunun onun için en büyük şeref olduğunun bilincinde olmalıdır. Her akşam başını vicdan yastığına koyarak günün muhasebesini yapmalı ve hesaba çekilmeden önce nefsini hesaba çekmelidir. Hayatın her alanında bunlardan taviz vermemelidir. Bu zaviyeden sorumluluk-vebal çizgisinde icra etmeye çalıştığımız siyasette de hiç bir şekilde taviz vermediğimiz prensiplerimizden birincisi pozitif hareket tarzımızdır.Özlüce ifade etmek gerekirse siyasetin tabiatında var olan rekabeti özelliklede parti içi yarışı; hem kişinin kendisine hem partisine zarar veren gıybet, iftira, karalama gibi aciz insan silahlarına başvurmadan sadece ama sadece kendimizi ve projelerimizi halkımıza ifade ederek yürütmektir. Memleket için projeleriniz, hemşerileriniz için hülyalarınız varsa bu tarz siyaset mümkündür; amma yok ise … değerlendirmesini takdirlerinize arz ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki