Yozgat’ta doğalgaz dağıtımını sağlayan Sürmeligaz yatırım çalışmalarına devam ediyor. 2006 yılından bu yana Yozgat’ta daha ekonomik ve daha güvenli gaz arzı sağlayan Sürmeligaz, bu yıl sonuna kadar yaklaşık 55 km hat çalışması yapacak. 

Sürmeligaz Yozgat İşletme Müdürü İhsan Salman, Yozgat’ta güvenli ve ekonomik gaz arzı için yoğun çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Yozgat’a 2006 yılından itibaren doğalgaz arzı sağladıklarının altını çizen Salman, 10 yıldan bu yana yatırımların devam ettiğini aktardı. Yozgat merkezin yanı sıra ilçelerde de doğalgaz kullanımının yaygınlaştığına vurgu yapan Salman, doğalgazın hem konforlu hem ekonomik hem de güvenli olduğunu belirtti. 

Salman, Çorumgaz’a bağlı olarak faaliyetini sürdüren Sürmeligaz’ın abone sayısı 55 bine yükseldiğine değinen Salman, en ucuz ve en sağlıklı yakıt türünün doğalgaz olduğunu vurguları. Salman, “Doğalgaz Yozgat’a ilk geldiğinde tereddütle bakan vatandaşlarımız vardı. ‘Önce komşularımız denesinler memnun kalırsalar bizler de kullanırız’ diyenler vardı. Hatta doğalgaz çalışmalarında ‘evimin önüne bu kutuyu neden koydunuz’ diye ekiplerimizle kavga eden insanlar, artık evlerine doğalgaz bağlatmak istediklerini, ısrarla ifade ediyor. “ dedi. 

Salman yeni inşa edilen kamu kurumlarına doğalgaz hatlarını çektiklerini ifade ederek, Yozgat merkez ve Çekerek ilçesinde çalışmaların devam ettiğini söyledi. 

Salman, “Diğer yatırımcı kuruluşlarla koordineli bir çalışma içerisine giriyoruz. Kazı yapılan bölgelerde tekrar kazı yapılmamasına gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar 30 km hat çalışması yaptık. Yıl sonuna kadar 25 km daha hat çalışması yapmayı hedefliyoruz. Sezon sonunda toplamda 55 km’de doğalgaz hattı çekmiş olacağız” diye konuştu. 

Yozgat’ta yatırım alanlarının artması ile birlikte, doğalgaz kullanımının ve abone sayısının sürekli artış eğiliminde olduğunu belirten Salman, vatandaşlara kesintisiz doğalgaz hizmeti sunulması için birçok projeyi sorunsuz bir şekilde hayata geçirmeye devam ettikleri ifade etti. Salman, güvenliği, konforu ve ekonomiyi bir arada sunan doğalgazın tüm hanelere ulaştırılması hedefi ile çalışmaların titizlikle sürdürüleceğini sözleri ne ekledi.