Diyanet Eğitim Merkezi'nde İnşaat Başladı

AK Parti Yozgat Milletvekili Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Başbakan Yardımcılığı döneminde Yozgat’a söz verdiği Diyanet Eğitim Merkezi’nin inşaatı başladı.
Yayınlanma tarihi: 28 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 17:56

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Bahçeşehir Mahallesinde inşaatı başlayan Diyanet Eğitim Merkezi 38 bin metrekarelik alanda kurulacak. Bünyesinde otel, derslikler, kütüphane, konferans salonu ve lojmanların bulunacağı eğitim merkezi bölgenin en büyük ve en modern merkezlerinden biri olacak ve 300 kişi aynı anda eğitim görebilecek.

Diyanet Eğitim Merkezi İnşaatında incelemelerde bulunan Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. İl Müftüsü Poçanoğlu, Diyanet Eğitim Merkezi’nin Yozgat için çok önemli bir proje olduğunu belirterek, “Diyanet Eğitim Merkezimiz çok yüksek konforlu bir eğitim merkezi olacak. İnşaat çalışmaları başladı ve hızla devam ediyor. 38 bin metrekare alan içerisinde yer alan merkezimiz içerisinde konaklama binası, toplantı salonları, eğitim salonları, lojman, kütüphane yer alacak ve aynı anda 300 kişi eğitim görebilecek” dedi.

Bölge içerisinde en kapsamlı Diyanet Eğitim Merkezi olacağını vurgulayan Müftü Poçanoğlu, “Bina normalde 720 günde tamamlanacak. Ancak ödenek problemimiz yok, müteahhit firma inşallah hızlı bir çalışma içerisine girerek bu yılın sonunda binamızı teslim edecek” diye konuştu.

Yapılan bu eğitim merkezinin Yozgat’ın yüz akı adeta, Yozgat’ın elmas bir gerdanlığı olacağını ifade eden Müftü Poçanoğlu, “Burada gerçekten hükümetimizin katkılarına çok teşekkür ederiz. Daha önce Başbakan Yardımcısı olan Bekir Bozdağ beyin emeği çok büyüktür. Bu gerçekten Yozgat’a bir hediye bir armağandır. Bu sebeple Bekir Bozdağ beye çok teşekkür ediyorum. Bu merkez Yozgat’a ekonomik girdi sağlayacak, Yozgat’ın ufku genişleyecek. Hem sosyal gelişme olarak hem İslami anlayış ve gelişme olarak hem okuyan, öğreten, okunan bir şehir olarak Yozgat’a her alanda çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu eğitim merkezinin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler: diyanet   eğitim   merkez   inşaat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki