Diyanet Eğitim Merkezi Yükseliyor

Yapımına bu yıl başlanan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ zamanında programa alınan, 23 milyon lira bedelli Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi inşaatı hızla devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 21 Kasım 2015, Cumartesi günü, saat: 14:53

Yapımına bu yıl başlanan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ zamanında programa alınan, 23 milyon lira bedelli Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi inşaatı hızla devam ediyor. Toplamda 38 bin metrekarelik alanda kurulacak olan eğitim merkezi bünyesinde otel, derslikler, kütüphane, konferans salonu, lojmanlar bulanacak ve 300 kişi aynı anda eğitim görebilecek.
 
Çalışmalar Hızını Kesmeden Devam Ediyor
Vali Abdulkadir Yazıcı, Diyanet Eğitim Merkezi İnşaatında incelemelerde bulunarak görevlilerden bilgi aldı. Vali Yazıcı, 2017 de tamamlanması planlan Diyanet Eğitim Merkezi’nin süresinden önce teslim edilebileceğini belirterek “80’in üzerinde insanın çalıştığı inşatta ki çalışmalar durmaksızın devam ediyor. Yükleyici alt firmasının işi bırakması ve işçilere bir miktar borç bırakması nedeniyle inşatta sıkıntı var gibi mütalaa edilse de, asıl yükleyici işi tekrar deruhte etti ve inşaatın seyrinde herhangi bir gerileme olmadı” şeklinde konuştu. Yazıcı,  “Diyanet Eğitim Merkezi ilimizin tanıtımı ve kalkınmasına iyi örneklerden biri olacak. Osmanlı – Selçuklu mimarisinin kullanıldığı bu güzel eserin bir yıl içerisinde bitmesini beklemekteyiz” diye ifade etti.
 
İlimizin Her Köşesinde Ayrı Bir Çalışma Var
Yozgat’ın kendi kabuğunu çatlatma, müreffeh iller arasında yerini alma noktasında çalışmalara aralıksız devam ettiklerini söyleyen Vali Abdulkadir Yazıcı, “İlimizin her köşesinde, il merkezi ve ilçelerde hummalı bir şekilde devam eden yatırımların, gerek ödenek gerekse imalat yönünden bir sıkıntısı olmadığını belirtmek isterim. Mevsim şartları nedeniyle bir yavaşlama söz konusu olsa da, her gün daha iyiyi yakalamaktayız” dedi.

 

Etiketler: diyanet   eğitim   merkez   yozgat   abdulkadir yazıcı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki