Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Yapıldı

Sorgun TSO tarafından düzenlenen 'Dış Tıcaret Bilgilendirme Semineri' yoğun ilgi gördü.
Yayınlanma tarihi: 27 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 19:52

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen "Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri" Sorgun TSO toplantı salonunda gerçekleştirildi.  

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sorgun TSO Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr.Mehmet Kara tarafından verielen seminere Sorgun Kaymakam Ali Arslantaş, Oda Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan, Meclis Başkanı Rıfat Kaplan, Yönetim Kurulu ve Meclis Kurulu üyeleri, ilçede faaliyet gösteren üyeler ve meslek yüksek okulu öğrencileri katılım gösterdi.

Sorgun TSO yönetim kurulu başkanı Üzeyir Arslan yaptığı açılış konuşmasında; Sorgun’un gelişmeye devam eden ve bununla birlikte hızlı bir büyümenin eşiğinde olan bir kent olduğunu ve altyapı olarak da ihracat potansiyelinin geliştirilebileceğini söyledi.

Arslan, Ekonomik büyüme dış ticareti etkilediği gibi dış ticarette ekonomik büyümeyi etkilemekte olduğunu vurgulayarak, "Oda olarak ilimiz ve ilçemizin ihracatının artırılması bu dönemdeki hedeflerimizden biridir. Çünkü ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında sanayicilerimizin çok etkin bir rolü olacaktır. Bu bilgilendirme, bölgemizdeki ihracat bilincinin artırılması ve dış ticaret ile ilgili firmalarımızın dış ticaret konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmesine katkı sağlayacaktır" dedi.

Etiketler: sorgun   tso   üzeyir arslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki