Diş fırçası ile diş macunu dağıttılar

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Yimpaş AVM'de “Dünya Sağlık Haftası” nedeniyle stand açılarak vatandaşların kan şeker ölçümü yapılarak, diş fırçası, diş macunu dağıtıldı.
Yayınlanma tarihi: 16 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 14:01

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Yimpaş AVM'de “Dünya Sağlık Haftası” nedeniyle stand açarak vatandaşların kan şeker ölçümü yapıldı ve diş fırçası ile diş macunu dağıtıldı. Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin açmış olduğu stantta ise hastaların yapmış oldukları el işi faaliyetleri sergilendi. Gebe okulu, organ bağışı, gıda güvenliği, Kırım-Kango kanamalı ateşi gibi bir çok sağlık sorunu hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterli Op.Dr İsmail Kurca ;”Dünya Sağlık Haftasının önemini vurgulamak biz sağlık çalışanlarına düşmektedir. Hedefimiz etkin, verimli, kaliteli sağlık hizmeti sunmak, bedenen ve ruhen sağlıklı toplumlar için çalışmaktır. Genel sekreterlik olarak üzerinde durduğumuz en hassas konulardan biri ise organ bağışı, ülkemizde hala 60.000 kişiden fazla insanımız organ naklinin gerçekleşmesini bekliyor. Bu konuyla ilgili ne söylesek ne yapsak az kalır. Bugün yine dikkat çekmek için organ bağışı standımızı da açmış bulunmaktayız.Halkı bilgilendirmek, konuya bir kez daha dikkat çekmek için buradayız. Ayrıca bugün yine burada toplum ruh sağlığı merkezimizdeki bireylerimizin el sanatları sergisi de bulunmaktadır. Sağlık; sadece bedenen değil ruhen de iyi olma hali politikasıyla her zaman yanlarında destek vermeye devam edeceğiz. Gece gündüz kesintisiz hizmeti en iyi şekilde sunmaya devam edeceğiz, sağlıklı mutlu yarınlar için” şeklinde açıklamada bulundu.

Etiketler: sağlık   haftası  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki