Din görevlileri kendi binasına taşındı

Yozgat Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği'nin yeni binası törenle hizmete açıldı.
Yayınlanma tarihi: 17 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 07:10

Yozgat Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği'nin yeni binası törenle hizmete açılırken, konuklara ikram edilmek üzere hazırlanan masa üzerine konulan 'cocola' markalı içecek şişesi üzerindeki markanın yazılı olduğu etiketi İsrail ürünü olması nedeniyle sökülürken, 'fanta' markalı içecek marka etiketinin sökülmesine gerek duyulmadı. 

Sinema Sokak'taki Yozgat Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği'nin yeni binasının açılışına Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, çok sayıda din görevlisi ve vatandaş katıldı. Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, ''Derneklerimiz ve kuruluşlarımızın amacı Din görevlilerinin sıkıntılarını kendi aralarında halletmesi için faaliyet göstermektedir. Ama bunlar nezaket içinde ahlak hamide içerisinde olmalıdır. Bizde bu tür dernek çalışmalarını kurum olarak destekliyoruz'' dedi, daha sonra da dua etti. 

Yozgat Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Feyzullah Şimşek de, dernek olarak faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade ederek, 'Biz istiyoruz ki din görevlileri olarak aynı çatı altında buluşarak paylaşa paylaşa, istişare ede ede, yardımlaşa yardımlaşa dini faaliyetleri halkla irtibata geçerek faaliyetlerimizi sürdürmeye devam etsin. Derneğimizin kuruluş amacı birlikte hareket etmektir'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile binanın açılışı gerçekleştirildi. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: din   görevli   yardımlaşma   dernek   yozgat   açılış  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki