Dikiş Nakış Kursu Açıldı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik düzenlenen dikiş nakış kursunun açılışı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 16 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 09:00

Sarıkaya İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik düzenlenen dikiş nakış kursunun açılışı yapıldı.

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, açılışta yaptığı konuşmasında, bu tür kursların devam etmesi gerektiğini vurguladı. Sarıkayalı kadınların biraz daha faal olmaları, eşlerine ve ev ekonomisine yardımcı olmaları gerektiğini ifade eden Özcan, "Kadınlarımız, boş vakitlerini değerlendirebilecekleri ve eğitimli bir şekilde kursların açılması çok güzel bir durumdur. Halk Eğitim Müdürümüz de geldiğimiz günden beri çalışıyor. Azimli ve istekli bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. İnşallah bu kurs gibi diğer kurslarımızın da açılışını hep birlikte gerçekleştiririz. Bu kursumuzun hanımlara ve ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" şeklinde konuştu. 

Halk Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş da kurs hakkında bilgiler verdi.Yoldaş, bu kursun tamamen bayanlardan oluştuğunu, Halk Eğitim Merkezi olarak sosyal projeler kapsamında kadınları bir araya getirip onları stresten uzaklaştırmak istediklerini belirtti.

Kursu açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yoldaş, "Amacımız, Halk Eğitim Merkezi olarak üretime yönelik kursların sayısını artırmak ilçe ekonomisine ve üretimine destek olmaktır. Dikiş, nakış kursumuza da yoğun bir katılım oldu. Kursumuzda 25 bayan kursiyerimiz bulunmaktadır ve 42 gün sürecek olan kurs sonunda kendilerine sertifika verilecek. Kursta yapılan ürünler ise bir sergiyle tüm Sarıkaya halkına tanıtılacak" dedi. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki