Dershaneye ve kursa gitmeden, LYS’de Yozgat birincisi aynı zamanda Türkiye 26’ncısı olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Şule Göçmen’in en büyük hayali bir gün Cumhurbaşkanı olabilmek.
 
Vali Kemal Yurtnaç, Türkiye 26’ncısı olarak Yozgat’ı gururlandıran Şule Göçmen’i makamında ağırladı. Göstermiş olduğu başarısından dolayı Göçmen’i tebrik eden Vali Yurtnaç, Yozgat Valiliğinin Şule’nin her zaman yanında olacağını vurguladı.  Yurtnaç,  Şule Göçmen’i ödüllendirmeyi de ihmal etmedi.
 
Şule Yozgat Eğitimi İçin Güzel Bir Örnek Oluşturdu
Dershaneler ve kursların eğitimde başarı kriterlerinin başında gelmediğini dile getiren Vali Kemal Yurtnaç,  “Çalışınca, hedef koyunca mutlaka o hedefe ulaşıyorsunuz. Bunun en güzel örneğini bizlere Şule kardeşimiz gösterdi. Bizlerde bu ilin idari amirleri olarak üzerimize düşeni yapacağız ve en önemli konulardan birisi olan eğitime destek vereceğiz. Bu güzel memleketimizde okuyan gençlerimizin başarısını artırmak için öğretmenlerimizi mücadeleye sokacağız. Bu şekilde Yozgat’ın eğitim kalitesini artıracağımızı düşünüyorum” dedi.  
 
Valiliğimiz Şule’nin Her Zaman Yanında Olacak
Yurtnaç “Şule kardeşimiz Türkiye 26’ncısı olarak güzel bir başarıya imza attı. Üstelik hiçbir destek almadan, dershaneye dahi gitmeden kendi çabalarıyla başardı. Bize de Şule kardeşimize valilik olarak destek olmak düşer. Şule’nin her zaman yanında olacağız.  Ben Şule’nin vatana, millete ve İslam âlemine hayırlı bir evlat olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Sonucu Görünce İnanamadım
Türkiye 26’ncılığıyla başarıya giden yolu anlatan Şule Göçmen hedefe ve çok çalışmaya vurgu yaptı. Şule Göçmen, “ Büyük bir derece yapabileceğimi bilseydim Türkiye birincisi olacağım derdim, ona göre çalışır ve birinci olurdum. Türkiye 26’ncısı olmak aklımın ucundan geçmiyordu. Sonuca baktığımda Türkiye 26’ncısı olduğumu gördüm ve inanamadım, ben Türkiye 26’ncısı olmuştum. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.
 
Türkiye Cumhuriyet’inin 18’inci Cumhurbaşkanı Olacağım
Hayal kurmaktan korkamadığını ve hayallerini gerçekleştirmek adına çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Şule, şimdiki hayalinin ise Türkiye Cumhuriyet’inin 18’inci Cumhurbaşkanı olmak olduğunu ve bu hedefte çalışacağını  vurguladı. Şule, “ İstanbul'a giderek okumak zor olacak ama üstesinden geleceğime eminim. Çok büyük hayallerim, ideallerim var. Bu hayalleri ben düşündüm ama insanlar bu hayallerime imkânsız olarak baktı.  Bu hedeflerimden birisi de Türkiye Cumhuriyet’inin 18’inci Cumhurbaşkanı olacağımdır. Ben buna inandım sizlerde inanabilirsiniz. İleride hepinizin oylarını bekliyorum” dedi.
 
Maddi Zorluklar Beni Çaresizliğe Değil Hedefime Yönlendirdi
Şule “Dershaneye gidemedim. Evimde hiç durmadan çalıştım. Babam ben doğmadan 2 ay önce vefat etmiş. Yani babasız büyüdüm, babam yok benim.  Dolayısıyla bir şeyler elde etmek için kendimin başarması lazımdı. Eğer okuyup bir yerleri kazanacaksam en iyi yere gitmem, en iyi yeri kazanmam lazımdı. Maddi imkansızlıklar beni çaresizliğe düşürmek yerine kamçıladı. Bu düşüncelerle çalıştım ve çok şükür kazandım” şeklinde konuştu.
 
Allah Azimli Olanın Hayal Edenin Yanında Her Zaman Duruyor
Şule en büyük destekçisinin ve her zaman yanında olan kişinin anneannesi olduğunu ifade etti. Anneannesinin desteği olmadan hiçbir şeyi başaramayacağının altını çizen Şule Göçmen, “Çevremden anneanneme herkes bir şeyler söyledi. Kimsemin olmadığını, okuyamayacağımı ve okutulmamamı söylediler. Anneannemin desteğiyle bu konuşmaları kulak ardı ettim ve çalıştım, çabaladım.  Şuan hep hayalini kurduğum, istediğim bölümdeyim. İnsanlar emellerine çok sıkı sarıldıklarında yapamayacakları şey yoktur. Zenginler zaten bir şekilde hayatlarını kurtarıyorlar. Asıl okuması gereken, bir yerlere gelmesi gereken maddi imkânı olmayanlardır. Bizim okumaktan başka kurtuluşumuz yok. O yüzden küçüklerime tavsiyem şudur;  ‘hedeflerinize çok sıkı sarılın, sarılırsanız başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Hayallerinize sakın imkânsız olarak bakmayın, okuyamayacağınızı düşünmeyin,  Allah azimli olanın hayal edenin yanında her zaman duruyor’. Ben buna inandım ve bu çerçevede çalışmalarımı sürdürdüm” dedi.