Dernekler kahvaltıda bir araya geldi

İl Dernekler Müdürlüğünün Sarıhacılı Mahallesi, Yozgat evinde organize ettiği kahvaltıda Yozgat'ta faaliyet gösteren STK'lar tanışmak ve kaynaşmak amacı ile bir araya geldiler.
Yayınlanma tarihi: 04 Ocak 2016, Pazartesi günü, saat: 09:52

İl Dernekler Müdürlüğünün Sarıhacılı Mahallesi, Yozgat evinde organize ettiği kahvaltıda Yozgat'ta faaliyet gösteren STK'lar tanışmak ve kaynaşmak amacı ile bir araya geldiler. 

Toplantıda konuşan İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, derneklerin büyük ve kurumsal bir aile olduğunu belirterek, “Kişiler nasıl kişilik kazanırsa kurumlarda kurumsal kişilik kazanır. Yoksa amacımıza erişemeyiz. Biz dernekler ailesi olarak yeni bir yıla başladık. Tabi ki derneklerin yapacağı işlerde mevzuat fazla ama biz burada mevzuat için değil hasbıhal edeceğiz. Türkiye’de 108 bin 670 dernekten 461 tanesi Yozgat’ta bulunuyor. 2015 yılında aramıza 52 dernek katıldı. 41 dernek ise aramızdan ayrıldı. İlimizde mahkeme ile kapanan dernek yok. Bizlerde idare olarak elimizden geldiği kadar paylaşmaya, buluşmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Dernekler olarak eğitim faaliyetleri yapmayı düşündüklerini ifade eden Yurtlu, "930 kadın 16 bin küsur erkek üyemiz var. Toplamda 17 bin üyemiz bulunmaktadır. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan dernek üyeleri olduğu için biz eğitimleri yazın yaptığımızda katılım olmuyor. Kışında eğitimleri ara ara yapmak zorunda kalıyoruz. Biz burada tanışma ve kaynaşma için toplandık. Bu kadar dernek var ama çoğu dernek başkanları birbirini tanımıyor. Biz bir aileyiz. Aile birbirini tanımaktır. Birbirimizi tanımalıyız. Kurumsal olarak sevmeliyiz. Kurumsal birlik böyle geçer. Yozgat’ta derneklerin şubeleri var mı yok mu bilmiyoruz. Bizler tanışmamız lazım. bugün buraya katıldığınızda bizde varız dediniz. Bu dernekler kurumsal kimliğini kazanacak ve elini taşın altına koyacak." diye konuştu.

Etiketler: hakkı yurtlu  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki