Derdimiz Sadece Akademik Başarı Değil

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, eğitimde sosyal aktivitelerin de önemli olduğunu belirterek, eğitimcilerden öğrencileri sosyalleştirmelerini istedi.
Yayınlanma tarihi: 06 Ekim 2015, Salı günü, saat: 09:09

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, öğrencilerle daha fazla ilgilenilmesi gerektiğini ve çocukların okula devamı konusunda hassasiyetle üzerinde durulması gerektiğini dile getirdi. Halk Eğitimler bünyesinde açılan kursların önemli olduğu ve öğretmenlerin bu kursları sahiplenmesi gerektiğini kaydeden Kuş, bu konuda da başarılı sonuçlar alındığını ifade etti.

Eğitimde sosyal aktivitelerin de önemine değinen Kuş, eğitimcilerden öğrencileri sosyalleştirmelerini istedi. Kuş, “Derdimiz sadece akademik başarı değil, bunun yanında çocukların sosyal aktiviteleri de önemlidir. Veliler, toplum hep akademik başarı istiyor. Ama yarına sosyal çocukların ortaya çıkması için sosyal başarıya da bakılmalı ve çocuklarımız sosyalleştirilmelidir. Okul müdürlerine bu konuda önemli işler düşüyor. Velilerimizle iletişime özen gösterilmeli sorunların çoğunun çözümü okulda gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle velilerle ilgilenilmeli gerekli açıklamalar yapılmalıdır" dedi.

Kuş, yeni eğitim siteminde akıllı tahtalarında önemli olduğunu söyleyerek, akıllı tahtaların daha etkin kullanılması için öğretmen ve öğrencilerin bilinçlendirilmesini istedi. Kuş, "Teknolojiye karşı olunmamalı ve bilinç kazandırılmalıdır. Öğrencimizin mutlaka zorunlu eğitimi alması gerektiğini uluslararası kriterler için önemli olduğunu meslek okullarına bu konuda önemli işler düşüyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler: yozgat   milli eğitim   saim kuş  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki