Geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde Bişek Köyü Şehit Adem Kocadağ İlk ve Orta okulunda oluşturulan bilişim sınıfının ardından bu kez de Divanlı Mahallesi Refika ve Mustafa Kıymazaslan İlk ve Ortaokulunda 15 bilgisayarla bilişim sınıfı oluşturuldu.
 
ATIL BİLGİSAYARLAR ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNE SUNULUYOR
Okulda oluşturulan bilişim sınıfı açılışında konuşan Vali Kemal Yurtnaç, kamu kurumlarında kullanılmayan bilgisayarları değerlendirdiklerini söyledi.
 
Daha önce Bişek köyünde ki okulda bilişim sınıfı oluşturduklarını hatırlatan Vali Yurtnaç, “Bu projemizi kamu kurumlarına duyurduk. Onların depolarında bulunan ve kullanmadıkları bilgisayarları aldık, bakımlarını yapıp kullanılır bir vaziyette okulumuzda bilişim sınıfını oluşturduk. Bu bilgisayarları öğrencilerimizin hizmetine sunmuş olduk” dedi.
 
Okula kurulan bilgisayarların Telekom tarafından verildiğini belirten Vali Yurtnaç, “Bu çalışmamıza hız kesmeden devam edeceğiz. Yakında da eski devlet hastanesinde bulunan bilgisayarları alarak yine köy okullarımızda bilgisayar sınıfı oluşturacağız. Tüm kurumlara yazı yazdık ve kullanmadıkları ne varsa onları biz değerlendireceğiz” diye konuştu.
 
Bilişim sınıfının açılışını öğrencilerle birlikte yapan Vali Yurtnaç daha sonra sınıfları dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.