Bölgesel Amatör Lig, 6. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK'nın, deplasmanda oynacağı TM Kırıkkalspor karşılaşması için Kırıkkale Valiliği tarafından alınan taraftar yasağı kaldırıldı.

İl Spor Güvenlik Kurulunun bu kararı almasına gerekçe olarak, iki spor kulübü taraftarlarının sosyal paylaşım siteleri üzerinde tehdit içerikli paylaşımlar yapmasını ve 25 Ekim 2015 tarihinde oynanan Yozgatspor 1959 FK-TM Kırıkkalespor karşılaşmasında, TM Kırıkkalespor Başkanı Metin Karakuş'un, Yozgatspor taraftarlarınca darp edilmesini göz önüne aldığını, maç öncesi veya maç sonrası taratarların karşı, karşıya gelmesi halinde doğabilecek olayların, önceden engellenmesini gerekçe göstererek, Yozgatspor 1959 FK taraftarına yasak getirmişti.

Yozgat Belediye ve Yozgatspor Kulüp Başkanı Dr. Kazım Arslan, dün akşam Cumhuriyet Alanı'nda taraftaralara yaptığı açıklamada, yasağın kalkması için yoğun girişimler yaptıklarını, kesin neticenin ise bugün belli olacağını beyan etmişti.

Başkan Arslan, Yozgatspor 1959 FK’nın ligde örnek bir takım ve camia olduğunu, Kızılordu ve Cadde taraftar grubunun tüm Türkiye’ye örnek olacak tavır sergilediğini ve statlarda her hafta şarkı ve marşlar ile takıma destek olduğunu belirterek, taraftarlara teşekkür etti.

Başkan Arslan, Kırıkkalede de tribünlerde yerlerini alacaklarını, aynı zamanda Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer'in de, Kırıkkale'ye gelerek taraftarla birlikte takıma destek olacağını söyledi.