FETÖ’nün darbe girişimini engellemeye çalışırken açılan ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede 7 günlük yaşam mücadelesi verdikten sonra bugün hayatını kaybeden Yıldız Gürsoy’un cenazesi, Sarıkaya ilçesine bağlı Tepedoğan köyünde toprağa verildi.
 
Ülkemizin birliğini, dirliğini, düzenini korumak, demokrasiye sahip çıkmak için Nene Hatun gibi kendisini ateşin ortasına atan Gürsoy, darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldı. 7 gün boyunca devam eden yaşam mücadelesini kaybeden Gürsoy’un naaşı bugün öğleden sonra Ankara’dan karayolu ile Sarıkaya ilçesine getirildi.
 
Gürsoy’un naaşı İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Tepedoğan köyünde toprağa verildi.
 
Cenaze törenine, Gürsoy’un ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Vali Kemal Yurtnaç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, İlçe Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Vali Kemal Kemal Yurtnaç, cenaze sonrası demokrasi şehidinin ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Vali Yurtnaç, daha sonra demokrasi şehidinin tabutu üzerine örtülen Türk Bayrağını üç kez öptükten sonra Şehit Yıldız Gürsoy’un abisi Okay Gürsoy’a teslim etti.