Demirer, Yerköy ilçe teşkilatını ziyaret etti

AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Taner Demirer, AK Parti Yerköy İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 01:38

AK Parti Yozgat Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Taner Demirer, AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz ve Parti yöneticileri ile bir araya geldi. İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, Milletvekili Aday Adayı Taner Demirer’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çıkmış olduğu bu kutlu yolda kendisine başarılar diledi.

AK Parti İlçe Başkanlığı’nda AK Parti Yerköy İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen ve Aslen Sorgun İlçesi Çavuş Köyü’nden olduğunu belirten Demirer; “Ankara Üniversitesi Hematoloji Bölümü’nde öğretim üyesiyim. Kanser kan hastalıkları uzmanıyım. 10 yıl ABD’de kaldım ihtisaslarımı burada yaptım 1987 ve 1997 yılları arasında. Özellikle kanser konusunda yaptığım çalışmalar nedeniyle 2002 yılında TÜBİTAK Bilim Ödülü’nü aldım. Bu arada birçok ödüllerimiz oldu yine.

2014 yılında kanser konusunda yaptığım çalışmalar neticesinde TBMM Onur Ödülü’nü aldım. Özellikle 2004 yılından beri ilimizden Ankara’ya gelen 30 bin hemşerimize hastanemde yardımcı oldum. Bizim buradaki hedefimiz vilayetimize hizmet etmektir. Benim Ankara’daki konumumu zaten biliyorsunuz. Bu noktada milletvekilliği benim için çok önemli değil aslında. Benim hedefim milletvekili olup vilayetime hizmet etmek. Temel amacım bu” diye konuştu.

“Niçin AK Parti” sorusuna da yanıt veren Demirer; “Ben diyorum ki özellikle son üç dönemde AK Parti çok büyük hizmetler verdi. Ülkemiz çağ atladı. Paranın altı sıfırı silindi, enflasyon tek haneye indi. Faizler yüzde otuz beşlerden yüzde beşlere indi. Mili gelir bir trilyon liraya çıktı, kişi başına düşen gelir arttı. Bunlar son derece önemli. Ülkemiz dünyada 16’ıncı büyük ekonomi konumuna geldi. Borç alan değil, borç veren bir ülke konumuna geldik. İşsizlik oranları yüzde 22’lerden yüzde 8’lere düştü. Bölgesinde güçlü ve lider bir ülke konumuna geldiği için AK Parti diyorum. AK Parti’nin iktidara gelişiyle demokrasi ve özgürlükler hızla arttı. Biliyorsunuz askeri vesayet, bürokratik vesayet, dış kaynaklı vesayet ve paralel vesayetin beli AK Parti tarafından kırıldı.

AK Parti neden hep başarılı oldu. Çünkü büyük usta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hep önümüze hedefler koydu. Hedef çok önemli. Büyük Türkiye için hedef çok önemli. Gerek başbakanımız, gerekse Cumhurbaşkanımız önümüze hedef koydu ve 400 milletvekili dedi. Biliyorsunuz bu seçim çok önemli bir seçim. Anayasa değişikliği şart 1982 anayasası Türkiye’ye artık dar geliyor. Başkanlık sistemi artık şart. Bu bağlamda bizde bu kutlu yola çıkmış bulunuyoruz ve bu gidişatı sürdürmek adına vekilliğe talip oluyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki