Yozgat Özel Ergin Koleji anasınıfları öğrencilerinde yardımlaşma ve dayanışma alışkanlığı kazandırmak için PDR Öğretmeni Rukiye Döner “Değer Eğitimi” adı altında bir proje hazırlayarak öğrencilere yardımseverliği, dayanışmayı sadece okul hayatlarında değil aile hayatlarında da nasıl uygulamaları gerektiğini örneklerle gösterdi. Eğitimde başarılı öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

İnsan toplumsal bir varlıktır
PDR öğretmeni Rukiye Döner yaptığı açıklamada; “İnsanlar varoluşlarından bu zamana kadar başkalarına her daim ihtiyaç duymuşlardır. İbn Haldun’un da dediği gibi  “insan toplumsal bir varlıktır”, insanın tüm hayatı boyunca tek başına başarabileceği şeyler sınırlıdır bu yüzden her zaman başka insanlara da ihtiyaç duymaktadır. İşin gerçeği doğal yapımızın,  çokta tek başımıza bir hayat sürmeye elverişli olmadığıdır. Nitekim insanlar, ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için çevresiyle iletişim halinde olmak zorundadır” dedi.

İletişimin temeli yardımlaşma ve dayanışmadır
Döner, “ İletişimin temelinde de yatan yardımlaşma ve dayanışmadır. Sosyal yaşamımızın zorunlu bir parçası olan yardımlaşma ve dayanışmayı öğrencilerimizin günlük hayatlarına nasıl indirgeyebiliriz diye düşündüğümüzde bunu bir proje haline getirmeye karar verdik. Değer eğitimi projemiz adı altında öğrencilerimizin yardımseverliği,  dayanışmayı sadece okul hayatlarında değil aile hayatlarında da nasıl uyguladıklarını görmek istedik” diye ifade etti.

Küçükler ama kocaman yürekleri var
Bu değer eğitimi projesini, en temelde hayata geçirebileceğimiz anasınıfı çağı olan öğrencilerimizle uygulamaya başladık diyen PDR Öğretmeni Döner; “Küçük olmalarına rağmen o kocaman yürekleriyle bu projeyi en güzel şekilde tamamlamaya çalıştılar, başarıyla tamamlayan öğrencilerimize onların motivasyonlarını artırma amaçlı hediyelerini verdik. Bu projeye yoğun talep gösterdikleri için öğrencilerimize ve ailelerimize ayrıca bu etkinlik kapsamında desteklerini bizden hiç esirgemeyen öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.