Değerler Eğitimi Başladı

Yozgat’ta 9 ve 10’uncu sınıf öğrencileri, şehit çocukları, sevgi evleri, mutlu yuva mutlu yaşam evlerinde kalan çocuklar dahil 2 bin öğrenciye verilecek olan 'Değerler Eğitimi' bugün başladı.
Yayınlanma tarihi: 05 Kasım 2016, Cumartesi günü, saat: 15:03

Yozgat Valiliği ile Oran Kalkınma Ajansı arasında yapılan protokol ile Yozgat’ta 9 ve 10’uncu sınıf öğrencileri, şehit çocukları, sevgi evleri, mutlu yuva mutlu yaşam evlerinde kalan çocuklar dahil 2 bin öğrenciye verilecek olan “Değerler Eğitimi” bugün başladı.
 
Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kongre ve kültür Merkezinde başlayan eğitime, Vali Kemal Yurtnaç, Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Kemal Yurtanç, bir toplumun geleceği olan gençlere değer vermek gerektiğini söyledi.
 
Gençlerin kendilerinin önemli ve değerli kişiler olduğuna inanması gerektiğini belirten Vali Yurtnaç, “Gençlerimiz, karşısındaki insandan da saygı ve sevgi göreceğine inanmaları lazım. Eğer değer verirseniz size de değer veriler, eğer saygı duyarsanız size de saygı duyulur” dedi.
 
Bu eğitimin ne bir imtihan, ne bir yazılı, ne bir sözlü ne de bir mülakat olmadığını ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu sadece hayatta daha fazla nasıl mutlu olabiliriz, mutlu olmanın, başarılı olmanın yolları neler, bu konularda gençlerimizi bilgi sahibi yapmak için bu tür bir eğitim düzenledik. Göreve başladığımda bir hedef koydum. Dedim ki Yozgat’ta eğitim kalitesinin seviyesini artıracağız. Sadece eğitim mi, hayır. Kamuda da kaliteyi artıracağız. Aklımıza ne gelirse, devletin sunduğu hizmetlerin mevcut hizmet kalitesini daha yukarı taşıyacağız. Bunun yolu ise eğitimden geçiyor. Eğitim ve öğretim iki farklı alandır. Öğretimi okullarınızda yaparsınız ve öğretimin sonu diploma ile sonuçlanır. Eğitim ise doğumdan başlar ölüme kadar devam eder. Bugün başlayan iki aylık maraton da sizin yaşamınızda alacağınız eğitimlerden bir tanesi. Eğitim sonunda sizin hayata bakış açınızı değiştirdiğini, hayata daha pozitif baktığınızı göreceksiniz. Bu tür eğitimler sizin hayatınızda, iş hayatınızda, okulunuzda, komşularınız ve arkadaşlarınızla da iyi iletişim kurmanızı sağlayacak ve sizin daha mutlu bir hayat sürmenizi kolaylaştıracaktır” diye konuştu.
 
‘Eğer paylaşırsanız zenginsinizdir, değer verirseniz mutlusunuzdur’ diyen Vali Yurtnaç, “Bu maksatla bu toplantı sizin entelektüel zekânızı artırmaktan ziyade duygusal zekânızı artırmaya yönelik bir çalışma. Bu günün gençleri geleceğimizin teminatı olan sizlere duygusal zekânızı artıracak çalışmalar yapacağız. Bunu okuyarak, dinleyerek, görerek, bu tür konferanslara katılarak halledeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Çalışmanın hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Yurtnaç, yapılan bu eğitimlerin ardından çekilecek kuradan çıkan öğrencileri yarıyıl tatilinde 5 gün sürecek olan Balkanlar gezisine katılacağını sözlerine ekledi.
 
Konuşmanın ardından Zihin Mentörü Enver Nugay, Kişisel Gelişim Uzmanları Yakup Utku ve Ergül Özkul öğrencilere değerler eğitimi konusunda konferans verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki