Maliye Bakanlığı ve bağlı birimleri tarafından verginin kalkınma ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması amacıyla geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen 'Vergi Haftası' etkinlikleri kapsamında Yozgat Defterdarı Abdurrahman Altındağ ve beraberindeki heyet Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Yozgat Defterdarı Abdurrahman Altındağ, "27’ncı  Vergi Haftası" etkinliklerinin, bu yıl 22-28 Şubat tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlandığını söyledi. Altındağ; "Etkinlikler kapsamında Bozok Üniversitesi Prof. Dr. Salih Karacabey’i ziyaret ediyoruz. Vergi Haftasını kutlamamızdaki amaç toplumda vergi bilincini oluşturmak, kamuoyunda vergi bilincinin yerleştirilmesini sağlamaktır." şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey Devletin varlığı ve bekası için verginin önemli olduğunu dile getirerek, köklü bir vergi bilincinin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağını, bu sebeple Vergi Haftasının, vatandaşta vergi bilincinin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz ettiğini sözlerine ekledi.