Davul geleneği devam ediyor

Yerköy’de Ramazan ayının vazgeçilmez renklerinden biri olan Ramazan davulcuları sokak sokak dolaşarak vatandaşları sahura kaldırıyor.
Yayınlanma tarihi: 23 Haziran 2015, Salı günü, saat: 07:29

Yerköy’de Ramazan ayının vazgeçilmez renklerinden biri olan Ramazan davulcuları sokak sokak dolaşarak vatandaşları sahura kaldırıyor.

İlçede uzun yıllardır davulculuk yapan Hüseyin Tanrıverdi, "Yıllardır her Ramazan ayında sahurda davul çalarak evime bu yönde katkı sağlıyorum. Eskiden çok değil bundan 10 yıl önce Ramazan ayı kış aylarına denk geliyordu. O zaman sahur vakti hava daha soğuk oluyor davul çalmakta zorlanıyorduk. Şimdi ise yaz ayına denk geliyor. Zaten günler kısa, yatmıyoruz. Gece saat 01.00'de başlayıp vatandaşlarımızı sahura kaldırıyoruz. Ramazan ayı sonlarına doğru da vatandaşlarımızın kapısını çalarak gönüllerinden ne koparsa bahşişimizi topluyoruz." dedi.

Diğer davulcular da aynı ifadeleri kullanarak, "Bu mübarek ayda düğünlere bir ay ara veriliyor. Biz de vatandaşlarımızı sahura kaldırarak bu sayede para kazanıyoruz. Allah'a şükür Ramazan ayının bereketi her şeye yansıyor." ifadelerini kulandı.
Haber: Orhan Ekinci

Etiketler: yerköy   ramazan   davul   sahur  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki