Akdağmadeni İlçesinde 50 dönüm arazi üzerine yapımı devam eden İmam Hatip Külliyesi içerisine, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talebiyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaptırılacak olan uygulama Camisi projesi ile ilgili olarak Belediye Başkanı Suphi Daştan, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'i makamında ziyaret etti. 

İmam Hatip Külliyesinde ki çalışmalar ve külliye içerisine yapılacak olan uygulama Cami’ nin detaylarının konuşulduğu ziyaret ile ilgili olarak Başkan Daştan şunları söyledi "İlçemizde eğitim alanında, tüm okullarımızın fiziki açıdan yenilenmesi ve eğitim standartlarının yükselmesi için gerek hükümetimiz gerek belediyemizin çalışmaları ara vermeden devam etmektedir. Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ'ın gayretleri neticesinde ilçemize kazandırılan 48 derslik Anadolu İmam Hatip Lisesi, 16 derslik İmam Hatip Orta Okulu olmak üzere toplamda 64 derslik olan İmam Hatip Külliyesi yapımı tamamlanmak üzeredir. Ayrıca 200'er kişilik iki adet öğrenci yurdu, spor salonu ve sosyal alanlarda İmam Hatip Külliyesi içerisinde mevcuttur" dedi 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile İmam Hatip Külliyesi içerisine yapılacak olan uygulama Cami’nin detaylarının görüşüldüğünü belirten Başkan Daştan "Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez'e yapılacak olan Cami’nin detaylarını anlattık. Nezaket ve ilgileriyle bizlerde tesir bırakan değerli Diyanet işleri Başkanımıza şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

Başkan Daştan, ziyareti anısına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e özel tasarım olan "Rabia" hediye etti.