MÜSİAD Yozgat Şube Başkanı Ferudun Daştan, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 2. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazileri evlerinde ziyaret etti. Duygu ve gurur dolu anların yaşandığı ziyaretlerde şehit babaları anlamlı mesajlar verdiler.

Daştan, sırasıyla Kazan Şehidi Yasin Yılmaz’ın Akdağmadeni Oluközü Beldesi’ndeki babası Eyüp Yılmaz’ı, Şehit Beytullah Yeşilay ve gazi Şakir Yeşilay’ın Saraykent’te yaşayan babaları Hacı Bekir Yeşilay’ı, Şehit Mustafa Koçak’ın Gülyayla Köyü’nde yaşayan babası İdris Koçak’ı ve Gazi Muammer Erkaya’yı ziyaret etti. Ziyaretler sırasında şehitlerin ruhlarına Kur’an-ı Kerim okundu. Daştan şehit babalarına 15 Temmuz Milli Şahlanış Anıtı, Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

DAŞTAN: “NE MUTLU Kİ SİZLERE BÖYLE EVLATLAR YETİŞTİRMİŞİNİZ”
Ziyaretler sırasında şehit anne-babalarını elini öpen, hal hatırlarını soran Ferudun Daştan; “Sayın Cumhurbaşkanımızın sokağa çıkma sözü ile sizin evladınız da kendini sokağa attı. Şehit oldu bu uğurda. Sizler de ne mutlu ki böyle bir evlat yetiştirmişiniz; vatan uğruna, bayrak uğruna, ülke uğruna şahadete koşan göğsünü siper eden kahraman evlatlarınız var” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN MÜCADELE EDİYOR!
Şehit babalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadeleyi bırakmadığını ifade eden Daştan, hain terör örgütünün kökü kazınıncaya kadar bu mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Datan; “Dolayısıyla  biz de bu gün 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ikinci yılı vesilesi ile şehit ailelerimizi ziyaret edip baş sağlığı dilemek gazilerimizin yanında olmak istedik. Rabbim mekanlarını cennet etsin. Ne mutlu size ki böyle bir evlat yetiştirmişiniz, vatan uğruna, bayrak uğruna deyince sokağa fırlayan bir evladınız var bununla gurur duyun. Mekanı cennet olsun inşallah. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan mücadeleden bir an olsun geri durmuyor. Allah ona ve milletimize güç versin” diye konuştu. 

OĞLUNUN KABRİ BAŞINDA KONUŞTU: “VATAN  OLMAZSA ÇOCUKLARIMIZ DA OLMAZDI”
Kazan şehidi Yasin Yılmaz’ın babası Eyüp Yılmaz, oğlunun mezarı başında gerçekleşen ziyarette, hainlere darbenin ikinci yılında önemli mesajlar verdi.
“İki çocuğum vardı birinden birini mutlaka vatan uğruna verecekmişiz, bir bedel ödeyecekmişiz” diyen Yılmaz; “Eğer bunlar başarılı olsalardı oğlum AK Parti’nin belde başkanıydı, 19 bin kişi sıradaydı oğlum gidecekti. Muvaffak olamadılar öbür oğlum muvaffak olmamaları için karşılarına çıktı, o gitti bizden bir tane gidecekmiş. Biz bu kurbanı verecekmişiz bir tane, ama büyüğe gelmedi şans elhamdülillah küçüğe geldi. Bir tesellimiz o. 15 Temmuz için bir kurtuluş mücadelesiydi. Ama bizim yaramız içimize akıyor. Anne baba olarak bizim duygularımız çok farklı. Vatan sağolsun, vatan olmazsa çocuklarımız da olmazdı. Birileri bir bedel ödeyecekti onu da biz ödedik. Biz de ona şükrederek onun tesellisi ile ayakta duruyoruz” dedi.

NE MUTLU BİZE  Kİ YALNIZ DEĞİLİZ
Her zaman devletin varlığını hissettiklerini söyleyen Yılmaz; “Her 15 Temmuz’da geliyoruz, bayramlarda geliyor ziyaretini ediyoruz, yapıyoruz. Yalnız bırakılmıyoruz. Yozgat valimiz her bayram, dini günlerinde arar, halimi hatırımı sorar, şahsen görüşemez isek de telefonlaşırız Allah ondan razı olsun” diye konuştu.

ALLAH HERKESE NASİP ETMEZ
15 Temmuz Hain Darbe Kalkışması sırasında bir oğlu şehit bir oğlu da gazi olan Hacı Bekir Yeşilay’ı ziyarette Daştan ve beraberindekileri şehit evinin duvarında asılı dev Türk bayrağı karşıladı.

Daştan, okunan Kuran-ı Kerim’in ardından şehit babasına; “Öyle bir baba öyle bir annesiniz ki bir çocuğunu bu uğurda şehit vermiş bir çocuğunuz da gazilik mertebesine ulaşmış. Şehitlik mertebesi Peygamber Efendimizin komşusu olmuş. Gazi de şaramplen parçası var, Allah ona da sağlık sıhhat versin. Önce Rabbimin, sonra sizin evlatlarınızın sayesinde bu gün ülkemiz dimdik ayakta. Allah hepinizden razı olsun. Cumhurbaşkanımızın sokağa çıkın söz ile sokağa fırlamışlar. Böyle imanlı böyle vatan sever böyle bayrağına bağlı evlalarınız olduğu için gurur duyun. Bunlar her anaya babaya nasip olmaz” dedi. 

BAYRAK UĞRANA 3 AYLIK YAVRUSUNU BIRAKIP ŞEHİTLİĞE KOŞTU
Oğlu Beytullah şehit, Şakir de gazi olan Hacı Bekir Yeşilay; “Benim oğlum inşaat işçisiydi, akşama kadar inşaatta çalıştı. Cumhurbaşkanım çağırınca sokağa çıktı. Bu bir senelik evli, 3 aylık da çocuğu var. Bayrak uğruna şehitliğe gidiyor. Bayrağı alıyor oraya gidiyor Genel Kurmay Başkanlığının önünde şehit oluyor. Bu adam bir senelik evli, 3 aylık çocuğu var bunu bırakıp da gidiyor, vatan sevgi bunlardan üstün geliyor. 30 kilometreden gidip şehir oluyor. Gazi oğlum diyor ki, helikopter atış yapmasına rağmen o duruyormuş. At diyor muş senin kurşunun bana hayır etmez diyormuş. abisi duruyormuş. Silahtan korkan biri değildi. Vatan için başka bir şey değil. Kesinlikle bir çıkarı yoktu. Oraya gitmek için mecbur koşan biri yoktu” dedi.

HELALLİK ALDI ŞEHİT OLMAYA GİTTİ
Gülyayla Köyü’nde yaşayan şehit Mustafa Koçak’ın babası İdris Koçak da oğlunun şehit olduğu gün köye gelip helallik alır gibi okuduğu okulu, mezarlığı ve akrabalarını ziyaret edip gittiğini söyledi.

‘Senin evladın gitmeyecek benim evladım gitmeyecek bu milleti kim kurtaracak” diyen Koçak; “Şehit olduğu gün Mustafa köye geldi. Ben çok durmayacağım bir müteahhitle daha anlaştım bu sefer başka yere gideceğim dedi. Cumaya durduramadık. Durmanın yolu yok, köyün içinde komşulara gitmiş, mezarlığa gitmiş  okuduğu köyün içindeki okula gitmiş ziyaret etmedik bir yer koymamış. Burada da helalleştik gitti, orada da o akşam (Ankara) Cumhurbaşkanı çağrı yapınca Cumhurbaşkanım çağrı yaptı da ben durur muyum demiş. Senin ki gitmeyecek benimki gitmeyecek de bu milleti kim kurtaracak” ifadelerine yer verdi.

BİR KAHRAMAN GAZİ MUAMMER
MÜSİAD Başkanı Ferudun Daştan 15 Temmuz’da Genel Kurmay Başkanlığı önünde kahramanca mücadele ederken yediği üç kurşunla yaralanan Gazi Muammer Erkaya’yı iş yerinde ziyaret etti.

Erkaya ile o geceye dair sohbet eden Daştan, milletin şehit ve gazilere minnet borcunun bulunduğunu belirterek her zaman gönlünün de kapısının da açık olduğunu söyledi.