Darüşşifa Mevlana'yı Andı

Çözüm Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi Mevlana'yı andı.
Yayınlanma tarihi: 10 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 09:31

Mevlana Celaleddin Rumi’yi anma haftası nedeniyle yaptığı etkinlikle Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi gönüllerde ki maneviyatı okşadı. 

Mevlana'nın tasavvuf anlayışını anlatma ve anlama amaçlı yapılan etkinlikte, şiirleri ve sözleri okundu, ilahiler söylendi ve semazenler gösterisini yaptı. 

Çözüm Koleji’nin ev sahipliğini yaptığı etkinlikte Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi Okul Müdürü Yusuf Avan ve Kurucu Müdürü Mehmet Yıldırım, "Eğitim kadar manevi değerler de bizim için çok önemli, gençlerimizin bu hissiyatı hissetmeleri ve anlamaları için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz." dedi.

Çözüm Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Fatih Yılmaz ise, "Gönülleri sevgiyle fetheden İslam Alimi Hz. Mevlana Celâleddîn-i Rumî’nin vuslat yıldönümü nedeniyle düzenlenen bu programın, gönüllerimizdeki sevgi ateşini canlandırıp olduğumuz gibi görünüp göründüğümüz gibi olmamız gerektiğini hep hatırlatmasını dilerim. Öğrencilerimizin de bu değerler çerçevesinde yetişmesini, bulundukları her alanda örnek olarak gösterilmelerini amaçladığımızdan tarihimizde ve kültürümüzde önemli yeri olan büyüklerimizin tanıtılması yönündeki programlarımız devam edecektir." diye konuştu. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki