Milli Eğitim Bakanlığı tarafından içinde bulunduğumuz şubat ayında gerçekleştirmiş olduğu 30.000 öğretmen atamasıyla, aday öğretmen olarak göreve başlayacak olan öğretmenlerin yetiştirilmesi amacıyla "Danışman Öğretmen" uygulaması başlatılmıştı. Danışman Öğretmen adaylarına iki grup olarak düzenlenen seminerler, birinci grup 195, ikinci grup 107 kişi olmak üzere toplamda 302 öğretmene, düzenlenen seminerler sonrasında, sertifikaları yapılan törenle takdim edildi.

Düzenlenen Sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer Yaşar ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Erdoğan katıldı. Danışman Öğretmenler sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer Yaşar’dan  aldılar.

Töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Değerli Öğretmenlerim bu uygulamanın öncülerindensiniz. Yeni gelen öğretmenlerimiz sizlerden öğrendiği bilgileri uygulamaya döküp eğitim hayatlarına uygulayacaklar. İnanıyorum ki onlara fazlasıyla yardımcı olacaksınız. Sizden bir diğer isteğim ise aday öğretmenlerimiz geldiğinde empati kurmanız. Düşünün ki siz yeni atanmışsınız ve ilk defa sınıfa derse giriyorsunuz. Eğer empati kurup yaklaşırsak eğitim açısından stajyer öğretmenlerimiz için daha çok yararlı olacağını düşünüyorum.

İnanıyorum ki göreve yeni başlayan öğretmenlerimize en iyi şekilde yardımcı olup onlara engin tecrübelerinizi kullanarak ve bu seminerden elde ettiğiniz bilgiler ışığında yararlı olacaksınız. Ben katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkürlerimi sunuyor eğitimlerinizde başarılar diliyorum." dedi.