Milli Eğitim Bakanlığı, şubat ayında gerçekleştirmiş olduğu 30.000 öğretmen atamasıyla aday öğretmen olarak göreve başlayacak olan öğretmenlerin yetiştirilmesi amacıyla 'Danışman Öğretmen' uygulaması başlattı.

Danışman Öğretmen uygulaması çerçevesinde, öğretmenlik görevinde 10. yılını doldurmuş danışman öğretmenler belirlenerek, 'Danışman Öğretmen' eğitimi verildi.

Programa Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Daire Başkanı Sayın Bekir Erdoğan ,İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer Yaşar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Erdoğan ve 204 Danışman öğretmen katıldı.

Program da konuşan Daire Başkanı Bekir Erdoğan, "Değerli öğretmenlerimiz, mesleğiniz çok kutsal ve zorlu bir yol. Öğretmenlik para kazanılmak için yapılan bir meslek değildir. Mesleğimizin en güzel mükafatı öğrencinizin sizi bir yerde gördüğünde öğretmenim diyerek size içten samimi bir şekilde sarılmasıdır. Sizden ricamız tecrübelerinizi yeni atanan öğretmenlerimize aktarmanızdır. Onların mesleğe yeni başladığında sizin engin tecrübelerinize ihtiyacı var. Bir öğrencinin en büyük şansı iyi bir öğretmen ile tanışmaktır. Onlara iyi bir öğretmen olmanın yollarını duruşumuz tavrımız eğitimimizle aktarıp eğitilmelerini ve millete hizmet vermelerini sağlayacaksınız." dedi

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş'da seminerde yaptığı konuşmada, "Değerli arkadaşlar Danışman öğretmenlik uygulaması bir ilk. Bakanlığımızın çok önem verdiği bir konu. Bizlerinde ,sizler sayesinde başarılı bir dönem geçireceğimize inancımız tamdır. Yeni arkadaşlarımıza bir taraftan mesleğe dair bir tecrübe kazandırırken, diğer taraftan kurumları ve çevresini tanıma fırsatı bulacaklardır. Bizlerin daha önce yaşadığı sıkıntıları onlara yaşatmayacağız. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.