Bölgesel Amatör Lig 6. Grubunda hafta sonu kendi evinde oynadığı Yeşil Kırşehirspor karşılaşmasında oynadığı futbolla sahadan 2-1’lik skorla galip ayrılan Yozgatspor 1959 FK, tribünleri dolduran taraftarlar ve Yozgat spor camiasından da tam not aldı. 

Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, geçtiğimiz hafta içinde takımın kötü gidişatını değiştirmek için radikal bir karar almış ve kırmızı siyahlı takımın başına Yozgatlı Teknik Direktör Feridun Dündar ve ekibini getirmişti. Teknik heyet değişikliği sonrasında Dündar ve ekibi kendilerine olan güven ve desteği boşa çıkarmayarak Pazar günü kendi sahasında konuk ettiği Yeşil Kırşehirspor karşısında sahaya yansıttıkları güzel futbolu galibiyetle süsledi. 

“DAHA İYİ OLACAĞIZ” 
Yeşil Krışehirspor karşısında alınan 3 puanın hem oyuncular için hemde Yozgatspor camiası için büyük moral olduğunu bu galibiyetle birlikte bir seri yakalamak istediklerini belirten Dündar: “Geçtiğimiz haftalarda alınan kötü sonuçlar sonrasında oyuncular üzerinde negatif bir baskı vardı. Bu galibiyetle baskıyı atmış olduk. 90 dakika boyunca sahaya iyi bir oyun yansıttığımızı düşünüyorum. Takım olarak her geçen gün daha iyi olacağız bundan hiç şüphem yok. Yozgatspor’un hedefi şampiyonluk ve bu hedefe ulaşmak için geren ne varsa yapacağız. Yozgatspor’u güvenerek bize emanet edenleri mahçup etmediğimiz için çok mutluyuz. Ayrıca bu karşılaşmada tribünleri doldurarak bizleri yalnız bırakmayan bütün Yozgatspor taraftarlarına teşekkür ediyor ve galibiyeti onlara armağan ediyorum.” şeklinde açıklama yaptı. 

ALTINDAĞ HAZIRLIKLARI BUGÜN BAŞLIYOR 
Yeşil Kırşehirspor galibiyeti sonrasında Teknik Direktör Feridun Dündar’ın verdiği 1 günlük izin sonrasında bugün öğleden sonra kulüp binasında toplanacak kırmızı siyahlı futbolcular saat 17:00’de hafta sonu karşılaşacakları Yeni Altındağ Belediyespor karşılaşmasının ilk hazırlık antrenmanını gerçekleştirecekler.