Dağlıca Saldırısına, İşçi Protestosu

Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, Yozgat şehir hastanesi inşaatında çalışan işçiler tarafından protesto edildi.
Yayınlanma tarihi: 07 Eylül 2015, Pazartesi günü, saat: 15:17

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde pkk tarafından yapılan terörist saldırı Şehir hastanesi inşaatında çalışan işçiler tarafından protesto edildi. Çalıştıkları inşaat alanında toplanan işçiler, işçi kıyafetleriyle ellerinde Türk bayrağı taşıyıp "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK", şeklinde slogan atarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Cumhuriyet Meydanı'nda ki Atatürk Anıtının önünde toplanarak İstiklal Marşı okuyan ve şehitler için dua eden işçilere vatandaşlar da eşlik etti. İşçilerden Fatih Hikmet Seyfi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dağlıca'da çok sayıda şehit olduğu haberi aldıklarını ifade etti.Sabah saatlerinde çalışmak için sahaya çıktıklarını ancak çalışmaya ellerinin ve gönüllerinin varmadığını anlatan Seyfi şöyle devam etti: "Doğuda uzman jandarma arkadaşımız var. Telefonla görüştük ve çok sayıda şehit olduğunu söyledi. O anda arkadaşlarla toplandık. Yetkililerimize bilgi verdik ve 'biz bu şekilde çalışamayız' dedik. 'Biz kimseye zarar vermeden meydana ineceğiz' dedik. Aramızda Türkiye'nin her yerinden arkadaşımız var. Onlar da bizimle beraber oldular. Şehitlerimiz için yürüdük. Üzüldüğümüz için, vicdanımız için, vatanımız için yürüdük.

Bundan sonra da inşallah şehidimiz olmaz. 'Şu an herkes silahını alsın gelsin' desinler şimdi bu şekilde toplanır gideriz. Askere de gideriz, savaşa da gideriz. Onlar orada şehit olurken biz burada bu şekilde çalışamıyoruz."

Etiketler: hakkari   dağlıca   şehit   yozgat   protesto  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki